Genel 15 KASIM 2013 / 14:49

Airties finale çıktı

22-24 Ekim tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenen Dünya Genişbant Forumu’nda, Air Ties televizyon ve tabletlere aynı anda 4 HD ve 4 SD kablosuz video aktarımı yapabilen dağıtım yapan en son kablosuz OTT teknolojilerini tanıttı.

AirTies’ın Dünya Genişbant Forumu’nda tanıtımını yaptığı ürünlerinden biri de Air 4641 oldu. AirTies mühendisleri tarafından geliştirilen ve tamamen yerli yazılım teknolojisini taşıyan Air 4641, IPTV üzerinden gelen HD yayınların ev içinde farklı ekranlar tarafından kablosuz olarak görüntülenmesine olanak sağlıyor.

Air 4641 sayesinde kullanıcılar IPTV yayınını izleyebilmek için modem ile settop box cihazı arasına kablo çekmek zorunda kalmıyor. Aynı anda 4 farklı ekrana kablosuz HD video aktarımı gerçekleştiren cihaz, 600 Mbps hız kapasitesiyle videonun kesintiye ve kayba uğramandan istenilen ekranda görüntülenmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar ev içerisinde kablo karmaşasından, operatörler ise kurulum ve kablolama için eve teknisyen gönderme maliyetinden kurtuluyor. 5 GHz frekansı üzerinde çalışan cihazda, akıllı frekans seçme özelliği de bulunuyor. Böylece kablosuz iletimin sağlandığı frekansta, başka cihazlar nedeniyle yavaşlama yaşanması önlenmiş oluyor ve yayın kalitesi bozulmuyor.

Air 4641 Broadband Infovision Award 2013’te finalde yarıştı

Broadband World Forum,Dünya Genişbant Forumu’nda AirTies, Air 4641 ile genişbant internet sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen Broadband Infovision Award 2013’te elemeleri geçerek Broadband Home Award kategorisinde finale katılmıştı. Broadband Infovision Award’a, her sene geniş bant internet teknolojileri alanında ürün ve çözüm geliştiren ve aralarında uluslararası teknoloji devlerinin de yer aldığı şirketler katılıyor.

 

 
ETİKETLER : AirTies
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN