Genel 20 EKİM 2013 / 01:50

Akıllı kaskın gözü arkada

Silikon Vadisin'in yeni giyilebilir teknolojisi 180 derece görüş açısı sağlayan Skully P1 kaskla, sürücülerin gözü arkada kalmayacak.
Silikon Vadisi' nden yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü daha geldi.Yeni giyilebilir teknoloji bu kez  hayatı kolaylaştırdığı gibi can güvenliğini de sağlıyor. Skully' nin geliştirdiği P1 akıllı kaskla motosiklet sürücüleri 180 derecelik açıyla arkalarını da görebilecek. HUD teknolojisiyle mikroişlemci, kamera ve sensörlerle donatılan motosiklet kaskları sürüş esnasında, arka tarafta da görüş sağlıyor. Motosiklet sürücüsünün ardını görebilmesini sağlayan kask iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonları ile kablosuz olarak bağlantı kurabiliyor. Akılı kask navigasyon, hava durumu gibi bilgileri sürücüye ileterek daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Kaskın ardından gelen kamera görüntüsünü, Google gözlükte olduğu gibi ekranına aktaran akıllı kask, 8 saat aktif kullanım ömrü sunuyor. Akıllı kaskın görüntüsüyse, klasik motosiklet kasklarından çok farklı değil.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN