Genel 11 TEMMUZ 2014 / 16:11

Alcatel-Lucent ile EBlink'ten ortaklık anlaşması

Alcatel-Lucent, 4G LTE ultra genişbant mobil erişim ağları ve küçük hücreler (Small Cells) konusunda yeteneklerini genişletmek üzere kablosuz start-up EBlink ile ticari ve teknolojik ortaklık anlaşması imzaladı. EBlink’e 3 milyon Avro’luk yatırımı da içeren anlaşma, yenilikleri destekleme ve iş ivmesini hızlandırma amacını güdüyor.

Alcatel-Lucent'in müşterilerinin EBlink'in gelişmiş kablosuz çözümlerinden yararlanmasını sağlayacak olan bu anlaşma, kablosuz veriye karşı yükselen talebi karşılamak amacıyla bulut ve küçük hücreli ağların yapılarını doğru yönde geliştirerek yeni teknolojik seçimler sunulmasına imkân verecek.

 Yenilikçi şirketler ile işbirliği

Alcatel-Lucent'in Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Başkanı Philippe Keryer anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: "Alcatel-Lucent, kablosuz pazarın lideri olarak müşterilerinin ultra genişbant mobil erişim gereksinimlerini karşılamak için her zaman yenilikçi çözümler sunuyor. Bu yıl açıkladığımız yeni vizyonumuza paralel olarak, çözüm portföyümüzü daha da güçlendirmek için yenilikçi şirketler ile işbirliği yapıyoruz. EBlink ile yapacağımız çalışmalar müşterilerimizin LTE ve küçük hücreli dağıtım ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı portföyümüzü geliştirmemizde yardımcı olacaktır."

EBlink'in kablosuz çözümleri, Alcatel-Lucent'in kablosuz LTE ve küçük hücreler hizmetlerini tamamlıyor. Böylelikle genişletilen bu portföy Alcatel-Lucent’in Bulut Kablosuz Erişim Ağı (RAN) ve 5G’deki liderliğini güçlendirecek ve genel kurulum maliyetlerini azaltacak.

EBlink'in Kurucusu ve CEO'su Alain Rolland ise konuyla ilgili görüşlerini "EBlink için Alcatel-Lucent ile yapılan bu ortaklık, teknolojilerimizin uygunluğunu yeniden ortaya koydu ve EBlink'in büyümesine katkıda bulunacak. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent yeni pazar fırsatları elde edecek ve EBlink'in Kablosuz Fronthaul çözümlerini mobil operatör müşteri tabanı için dünya çapında dağıtacak" şeklinde dile getirdi.

EBlink'in yenilikçi Kablosuz Fronthaul çözümü, operatörler için maliyeti yüksek olan fiberin son birkaç yüz metresini ortadan kaldırarak baz istasyonu kurulumlarında büyük bir teknolojik ilerlemeyi temsil ediyor. Gittikçe merkezileşen telekom mimarilerinin evrimini yansıtan bu çözüm, aynı zamanda 3G, 4G ve gelecekteki 5G ağların hızlı ve kolay kurulumu için de olanak sağlayacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN