Genel 29 HAZİRAN 2018 / 11:43

Alibaba, Trendyol'a büyük yatırım yapmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden olan Alibaba, Türkiye'nin önde gelen ticaret platformu olan Trendyola yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Alibaba Cloud hizmetini ülkemizde kullanıma sunan şirket, o günlerde  Türkiye'de yatırım  yapacağının sinyalini vermişti. Alibaba ve Trendyol ile yapılan anlaşmada stratejik partnerlik kurulduğu duyuruldu.

İlk hedef olarak Trendyol'un Türkiye'deki konumunu yükseltmek ve teknoloji, online ticaret, mobil ödeme gibi alanlarda gelişimi hızlandırmak. Alibaba'nın desteğiyle sektörde yükselmeyi ve bu konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Trendyol'un CEO'su Demet Mutlu, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

“Bu ortaklık konusunda çok heyecanlıyız. Alibaba hep örnek aldığımız bir şirketti, şimdi onların yatırımı ve desteği ile, Trendyol’u daha da büyük hedeflere, daha çok müşteriye, daha çok ülkeye birlikte götüreceğiz. Alibaba ile birlikte Türk markaları ve üreticilerini yüz milyonlarca müşteriye ulaştıracağız.”

Alibaba Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Michael Evans ise partnerlik hakkında şöyle konuştu:

“Türkiye, farklı dijital ekonomiler değerlendirildiğinde oldukça heyecan verici ve önemli bir pazar. Bu yatırım ile birlikte Alibaba, güçlü bir kurucu ve yönetim ekibinin önderliğindeki pazar lideri bir markaya ortak olmuş olacak.  Trendyol’a kurucuları ve mevcut yönetim ekibi liderlik etmeye devam edecek ve ek olarak Alibaba ekosistemine katkıda bulunacak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics