Genel 20 HAZİRAN 2018 / 09:26

Alipay, Avrupa'da hizmete girmeye hazırlanıyor

Çin merkezli olarak hayata geçirilen nakitsiz ödeme yöntemi Alipay, 2018 sonuna kadar Avrupa'nın 20 ülkesinde hizmete sunulacak.

Alibaba Group şirketlerinden Ant Financial'ın EMEA başkanı, Li Wang'in açıklamalarına göre, Avrupa'da yaygınlaştırılması planlanan Alipay'in bu yılın sonuna kadar 20 ülkede hizmete girmesi planlanıyor. 2017 yılında Avrupa'da 6 ülke ile aktif olan şirket, anlaşmalı ülke sayısını 20'ye çıkarmak için 100'den fazla banka ve 40 dijital cüzdan firmasıyla anlaşma sağladı.

Li Wang, “Sürekli savunma oynayarak başarılı olunamaz. Avrupa’daki ödeme pazarı hızla değişiyor. Müşterilerimizin sürekli farklı bir şeyler istediğini gördük ve inovasyonu körükleyen de tam olarak budur. Rekabet açısından çok büyük bir avantaja sahibiz. Neyin işe yarayıp, neyin yaramadığını bulmak için milyonlar harcadık.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

2004 yılında Alipay olarak kurulan ve 2014 yılında şuanki adını alan şirket, geçtiğimiz aylarda blockchain gibi teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlamak için 14 milyar dolar yatırım toplamıştı. Bu sebeple Alipay'in Avrupa pazarında elinin güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics