Genel 29 HAZİRAN 2018 / 11:40

Amazon, e- eczane olarak hizmet veren PillPack'i satın alacak

ABD'li e-ticaret devi Amazon'un yakın zaman içerisnde internet eczanesi Pillback adlı şirketi satını alacağı belirtildi.

Amazon'un konuyla ilgili yaptığı açıklamada, reçeteli tüketcilere günlük olarak ilaç teslimatı yapan PillPack'i satın alma anlaşmasının bu yılın ikinçi çeyreğine kadar tamamlanacağı söylendi. Şirket anlaşmayla ilgili tutarı paylaşmadı.

Pillback firmasının önceden hazırlanmış dozlar halinde günlük ilaç teslimatı yaptığını vurgulayan açıklamada, müşterilere yapılacak olan teslimatın zamanında ulaşmasının önemi dile getirildi. Açıklamada söz alan Amazon Küresel Üst Yöneticisi Jeff Wike, "PillPack müşterilerinin hayatlarını geliştiriyor. Biz de insanlara zaman kazandırarak, yaşamlarını basitleştirerek ve sağlıklı hissetmelerini sağlayarak onlara yardımcı olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından Amazonun New York borsasında işlem gören hisseleri, yüzde 0.8 oranında artarken, ABD'deki eczane zincirlerinde ise büyük kayıplar yaşandı.

Uzmanların öngörüsü ise, Amazon'un uzun zamandır bünyesine eczane hizmetlerini katmayı düşündüğü ve şirketin ABD genelindeki gelişmiş teslimat ağı sayesinde müşterilere daha hızlı ilaç teslimatı yapabileceği yönünde.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics