Genel 21 KASIM 2013 / 10:16

Ankara'da Samsung Akademi kuruldu

Samsung kurumsal sosyal sorumluluk projesi Samsung Akademi' ye  mesleki eğitime destek veriyor.Samsung'un kurumsal sosyal sorumluluk projesi Samsung Akademi şimdi Ankara'da teknik meslek lisesi öğrencilerini iş hayatına hazırlanmalarına yardımcı oluyor. İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilen proje şimdi de Ankara'da hayata geçirildi. Uygulamalı eğitim programı Ankara’da ilk yılda 172 öğrenciye ulaşacak.

Samsung Akademi

Eğitim programı kapsamında; ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler verilecek. İki dönem sürecek şekilde planlanan eğitim, bir öğretim yılı boyunca devam ediyor. Projede eğitimler haftada 2 gün, 3’er saat sürecek. Eğitimler okul öğrenim saatleri dışında 17.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek. Samsung Electronics Türkiye, bu proje ile, tüketici elektroniği sektörünün her geçen gün büyüyen ara eleman ihtiyacını pratik bilgisi ve donanımı yüksek yeni mezunlarla karşılamak üzere, eğitime katkıda bulunmaya devam edecek.

Ankara’da 172 öğrenci ile kapılarını açan Samsung Akademi çalışmaları kapsamında; 8 farklı teknik meslek lisesinden öğrenciler, Yenimahalle Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde kurulan yeni laboratuvarlarda dört farklı ürün grubuyla ilgili uygulamalı teknik eğitim alan öğrenciler, bir sene boyunca verilecek eğitimi başarıyla tamamladıklarında öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

 
ETİKETLER : Samsung Akademi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics