Genel 30 KASIM 2013 / 11:41

Apple engelleri aşıyor

Apple, geçtiğimiz günlerde geliştirdiği işitme cihazı Linx için patent başvurusunda bulundu.

Apple'ın Danimarka'lı GN StoreNord şirketi ile birlikte, işitme engelliler için bir cihaz geliştirdi.Prototipin adı Linx. Bluetoth ve kablosuz teknolojiye dayalı prototipin piyasaya çıkış tarihinin gelecek yılın ilk çeyreği olması bekleniyor. Linx bir bağlantı cihazı olmadan iPhone’dan direk olarak kulağınıza ses aktarmak için kullanılıyor. İşitme engelliler iPhone 4S, iPhone 5C and iPhone 5S cihazlarla 2.4 GHz ses bağlantısı kurabilecek.

Linx kullanan iki kişinin arasında iletişim kurabilecek cihaz ortam gürültüsüne karşı yüksek performans sağlayabilecek ya da belirli bir ses kaynağına odaklanabilecek. Kişisel bilgisayarlara bağlı çalıştığında kullanıcı kimliklerini tanıyarak dinamik ses ayarlarını yapabilecek.

HAC - işitme engellilere uygun- mobil cihazların daha erişilebilir olduğu günümüzde teknoloji insanların yaşamlarını kolaylaştırıyor.15 milyar dolarlık işitme engeli pazarındaki en küçük cihaz olarak girecek Linx' in, engellilerin yaşadıkları sosyal etiketlenme sorunlarını da azaltacağı umuluyor. Bir yandan giyilebilir teknolojiler bir yandan sağlık alanındaki uygulamalar gelişirken, gerçekten de teknolojinin engelleri aştığını ve insanları birleştirdiğini hatta belki eşitliğe yaklaştırdığını söylemek bile mümkün.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN