Genel 30 MAYIS 2014 / 15:08

Arçelik satınalma sertifikası aldı

Ocak 2014’te CIPS (Chartered Institute of Purchasing &Supply) tarafından başlatılan denetimler sonrasında, Arçelik A.Ş. Mart 2014 tarihinde CIPS Kurumsal Sertifika’yı almaya hak kazandı.Arçelik A.Ş. Satınalma Direktörlüğü, sağlam ve profesyonel bir satınalma yönetim sisteminin olduğunu gösteren ve 100’den fazla uluslararası firma tarafından, satınalma performansını ve konumunu iyileştirmek amacıyla kullanılan CIPS Kurumsal Sertifika’ya layık görüldü.

Arçelik A.Ş., mevcut satınalma politikalarının, süreçlerinin ve uygulama örneklerinin, beklentileri karşılayacak seviyede olması nedeniyle kısa bir zamanda süreci tamamladı CIPS firması tarafından yapılan değerlendirmede, Arçelik A.Ş. satınalma süreçleri, ‘Liderlik ve Organizasyon’, ‘Strateji’, ‘İnsan’, ‘Süreç ve Sistemler’, ‘Performans Ölçümü ve Yönetimi’ olmak üzere 5 ana grupta ve 110 farklı kriterde incelendi.ve CIPS sertifikasyon sürecinde en hızlı sertifika alan firmalardan biri olmayı başardı.

16 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen törende Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS Kurumsal Sertifika’yı CIPS Müşteri İlişkileri Direktörü Duncan Brock’tan aldı. Törende kısa bir konuşma yapan Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS sertifikası ile Arçelik A.Ş. satınalma süreçlerinin dünyadaki en iyi uygulama örneklerinden biri olduğunu gösterdiğini ve başarılarının her alanda devam edeceğini söyledi. Öztürk ayrıca bu başarının, Arçelik A.Ş. satın alma ekibinin Türkiye’nin ve sektörün en iyi ekiplerinden biri olduğunu da kanıtladığını belirtti.

 
ETİKETLER : ARÇELİK CIPS Satınalma

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics