Genel 29 MAYIS 2018 / 14:02

Asseco SEE, Sahtekarlık Önleme Konusunda Avrupa’da Düşünce Liderliği Sağlıyor

Güncel bankacılık ve ödeme konularını aynı çatı altında toplayan Yeni Bankacılık Vizyonu

(New Banking Vision) konferansının ilk turu Romanya’da 24 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Avrupa’da yürürlüğe giren PSD2, dijital bankacılık, temassız ödeme, güncel ATM & POS geliştirmeleri ve geri dönüşüm teknolojileri, güvenlik, ve sahtekarlık önleme gibi kapsamlı konular sektörün önde gelen firmalarından üst düzey yöneticiler ile paylaşıldı.  Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan olmak üzere, bu yıl 8. kez Asseco South Eastern Europe (ASEE) tarafından düzenlenen konferansta, ASEE Türkiye InACT® Kurumsal Sahtekarlık Önleme ve İzleme çözümü ile yer aldı.

PSD2 kapsamında sahtekarlık önleme (fraud) konuşması ile konferansa katılan ASEE Türkiye Danışmanı Cihat Muş “ PSD2’nin yürürlüğe girmesi ile güvenlik konusu daha da kritik bir seviyeye ulaştı. Müşteri deneyimini etkilemeden tüm güvenlik adımlarını uygulamak banka ve ödeme kuruluşları için daha da zorlayıcı oldu. ASEE olarak, bankacılık ve ödeme sektöründe kurumsal sahtekalık önleme konusunda 25 yıldan fazla bilgi birikimiz var ve InACT® çözümünü PSD2 kanununa uyumlu olarak hazırladık” dedi.

PSD2 gelişmelerine ek olarak InACT® Sahtekarlık Önleme ve İzleme çözümünü gelişmiş teknolojiler ile geliştirdiklerine değinen ASEE Danışmanı Cihat Muş, “ Günümüzde dolandırıcılık birden fazla kişiden oluşan organize gruplar şeklinde yapılıyor ve organize yapıdaki tüm kişileri  İlişki Analizi ile ortaya çıkmasını sağlıyoruz.  İlişki Analizi sadece finansal kuruluşlarda değil kamu kurumlarında da kullanılabilir.  Ayrıca, gelişmiş veri analizi ve makine öğrenimi (machine learning) teknikleri ile olağandışı işlemler tespit edilebiliyor. Tüm bu yöntemler ile firmalara sahtekarlık önleme konusunda katma değer yaratabilmelerini, yenilikleri icra etme konusunda daha iyi karar vermelerini, ve kurumsal itibarlarını korumalarını sağlıyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics