Genel 08 TEMMUZ 2014 / 16:14

Atos satın almayla büyüyor

Uluslararası BT hizmetleri şirketi Atos, 2013 yılında elde ettiği 1.262 milyon avro gelir ve 50'den fazla ülkedeki operasyonları ile bulut, siber güvenlik ve büyük veride önde gelen aktörlerden olan Bull’u satın alıyor. 

Bu birleşme sayesinde Atos, üretim, sağlık ve kamu sektörü için sunduğu çözüm portföyünü zenginleştirmeyi ve grubun Fransa başta olmak üzere İber Yarımadası, Polonya, Afrika ve Brezilya gibi bölgelerdeki konumunu güçlendirmeyi planlıyor.

Birleşme, Canopy de dahil olmak üzere bulut hizmetlerinden elde edilen yaklaşık 400 milyon avro gelirle Atos’un bulut operasyonlarında Avrupa'daki 1 numaralı konumunu güçlendirecek ve grubun bulut altyapı çözümleri alanındaki operasyonlarını ciddi şekilde geliştirecek.

Atos, Bull markası altında yılda yaklaşık 500 milyon avro gelir sağlayan, büyük veri ve siber güvenliği alanlarında özel bir oluşum yaratmayı amaçlıyor. Hedef, Bull'un siber güvenlik ve yüksek performanslı bilişim alanında sahip olduğu eşsiz deneyimden faydalanarak Atos'un bu segmentlerdeki küresel erişimini ve mevcut operasyonlarını desteklemek.

Atos Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Thierry Breton birleşmeyle ilgili olarak “Bu birleşmeyi Bulut, Büyük Veri ve Siber Güvenlik alanlarında Avrupa'daki liderliğimizin sağlamlaştırılmasının yanı sıra 2016 itibariyle Tier 1 şirket ve tercih edilen Avrupalı global BT markası olma hedefimiz doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriyorum” dedi. Breton sözlerine şöyle devam etti: “Bull’un bilişim gücü, veri analiz araçları yönetimi ve siber güvenlik gibi gelişmiş teknolojilerde başarısı kanıtlanmış ekipleri, Atos’un geniş ölçekli operasyonlarını ideal bir şekilde tamamlamaktadır. Entegrasyon kapasitemiz ve operasyonel verimlilik kültürümüz sayesinde bu birleşme, Bull ve Atos müşterileri, çalışanları ve hissedarları açısından son derece faydalı olacaktır.”

Bull Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Philippe Vannier ise “Ekibimizin her bir üyesinin değer katacağı bu yeni oluşumun bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. İş teknolojisi anlamında Atos ile aynı tutkuyu paylaşıyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics