Genel 12 KASIM 2013 / 13:06

Avea İETT Girişimcilik otobüsü yola çıktı

Avea İETT girişimcilik otobüsünün tanıtımı Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Lisesinde gerçekleştirildi.

Öğrencilere girişimcilik vizyonunu kazandırmak için yola çıkan otobüs 32 hafta boyunca İstanbul'da 39 ilçede sadece okullarda duracak.  Liseli Girişimcilik Klübü, İETT, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avea'nın işbirliğiyle ortaya konan projede amaç, öğrencilerin girişimcilik kültürünü edinmesi. Liselerde 3 er saat kalacak olan otobüs, ilerleyen programlarda örnek girişimcileri, yetkilileri ve vizyon sahibi kişileri öğrencilerle buluşturacak.

Avea CEO' su Erkan Akdemir, gençlerin teknoloji kullanımının çok gelişkin olduğunu, girişimcilik potansiyellerine de güvendiğini ifade etti. Gençlerin destekleri ve çabaları karşısında destekleri ve yatırımlarının artacağını ifade etti. iETT Genel Müdür Hayri Bayraçlı  Liseli Girişimciler Klübü kurucusu Samet Ağırbaş'ın girişine verdikleri desteğin bugünlere gelişini anlatarak, girişimciliğin sadece yatırım değil, bir ruh ve bakış açısı olduğunu ifade etti. "Girişimcilik otobüsüyle Türkiye'nin geleceği olan gençlerimizde girişimcilik bilincini oluşturmayı amaçlıyoruz, bu konuda destekleri için tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz" dedi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, 2milyon600bin öğrencimize katkısı olacak bu projenin tüm ülkeye genişletilmesini temenni ettiğini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN