Genel 21 ŞUBAT 2010 / 18:00

Avrupa 2020

Sarsıcı krizin ardından şimdi dünya ekonomisi kendine gelmeye çalışıyor. Ortadoğu ve Uzakdoğu ekonomisinin yükselen yıldız parlaklığına o kadar alıştık ki bir zamanlar girmek için hayli  mücadele verdiğimiz Avrupa Birliği’ni unuttuk! AB plan yapmada çok iyi ancak sanırım gerçekleştirmede sınıfta kalıyor. eAvrupa 2010 Lizbon Stratejisi’nden sonra AB yine kendine 10 yıllık bir hedef daha belirledi: 2020 Stratejisi.
AB 2010’a ekonomik durgunluk hatta daralma, işsizlik, ar-ge ve inovasyon eksikliği, altyapıda yaygın yeni teknolojilere geçilememesi gibi konularla girdi. 2020 Stratejisinin tüm bu sorunlara nasıl çare bulacağı henüz net değil. Ancak net olan bir şey var ki yeni strateji daha sonuç odaklı, tutucu ve temkinli, büyüme ve genişlemeye değil yeni ekonomik modellerin ve yeni kamu iş modellerinin oluşturulmasını esas alıyor. AB, ‘rekabet gücü yüksek bir birlik’ olana kadar yola devam.
ETİKETLER : Gündem Sayı:759
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN