Genel 31 ARALIK 2012 / 15:06

Bakanlık'tan Ar-Ge'ye büyük destek

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın elektronik haberleşme ve uzay ve havacılık sektörlerine vereceği Ar-Ge destekleri ile ilgili başvuru süreci yarın başlıyor.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Elektronik Haberleşme Uzay ve Havacılık Sektöründe Araştırma Geliştirme Projelerinin Desteklenmesine İlişkin Yönetmelik’ kapsamında dağıtılacak olan desteklerin tavan miktarı Elektronik haberleşme için 10 milyon TL, Uzay ve havacılık için ise 20 milyon TL olarak belirlendi.

Özel hukuk tüzel kişileri, ticaret siciline kayıtlı şahıs işletmeleri, yüksek öğretim kurumları ve en az ön lisans öğrencisi ya da mezunu araştırmacılar olmak üzere tüzel ve özel kişilik olarak başvurulabilecek fonda, destek kararı alınan projelere ilişkin olarak Bakanlık ve proje sahibi kuruluş arasında sözleşme imzalanacak.

2013 senesi içerisinde Ocak-Mayıs-Eylül olmak üzere üç dönem ayrı ayrı başvuru yapılabilecek olan Ar-Ge destek fonuyla ilgili daha geniş bilgiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sitesinden ve bu adresten ulaşabilirsiniz

 

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN