Genel 21 EYLÜL 2013 / 10:07

Balabanlı yapım çalışmaları başladı

Balabanlı Rüzgar Enerji Santralı'nın yapım aşamasına geçildi.Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Mehmet Acarla, Türkiye'nin cari açığının önemli bir kısmının enerji açığını karşılamakla ilgili olduğunu, yurtdışından aldığımız enerji kaynaklarına bağımlılığımızı azaltmamız gerektiğini söyledi. Trakya'nın iyi ve düzenli bir rüzgar rejimi olması nedeniyle bu bölgede benzer yatırımların devam edeceğini söyledi.  Acarla, rüzgar, su ve güneş gibi doğal kaynakların kullanılarak enerji üretilmesinin dışa bağımlılığı azaltacağını vurguladı.

Balabanlı Rüzgar Enerji Santralı'nda Ekvator prensipleri benimseniyor

Borusan EnBW Enerji'nin Temmuz 2011'de portföyüne eklediği Balabanlı Rüzgar Enerji Santralı projesinde uluslararası bir standart olarak kabul edilen Ekvator prensipleri benimseniyor. Bu süreç çerçevesindeki halkın bilgilendirme toplantısı 12 Eylül 2012'de gerçekleştirilmişti. Tekirdağ'ın 16 km kuzeydoğusunda yer alan Balabanlı RES projesinin toplam kurulu gücü 50 MW olacak.

 

 
ETİKETLER : enerji rüzgar

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN