Genel 06 ŞUBAT 2014 / 16:23

Bankacılık sektörü buluşuyor

13 Şubat 2014, Perşembe günü Four Seasons Otel, Bosphorus’ta Intel ve Experteam’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek "Oracle Bankacılık Zirvesi 2014" etkinliğinde sektör uzmanlarını biraraya gelecek.
Günümüz dünyasında bankaların en büyük öncelikleri arasında artan rekabet, hızla gelişen teknoloji ve globalleşen dünyanın pazar koşulları ile her geçen gün yeni ve farklı ihtiyaçları adreslemek ve rakiplerine göre önde kalabilmek yer alıyor. Tüm banka ve düzenleyici finans kurumlarının ellerindeki kaynakları en doğru şekilde ve en az maliyet ile kullanmaları ise çok daha fazla önem kazanıyor. Bu açıdan baktığımızda maliyet, performans, yönetilebilirlik, süreklilik ve innovasyon günümüz finans sektöründe çok doğru yorumlanması gereken kavramlar olarak karşımıza çıkıyor.


Oracle, bankacılık sektörünün belirttiğimiz hedefleri gerçekleştirmesi konusunda geçmişte olduğu gibi, gelecekte de en yakın çözüm sağlayıcı olma amacını sürdürüyor. Bu amaç doğrultusunda Oracle Türkiye olarak, donanım katmanından iş uygulamalarına, iş zekasından güvenliğe kadar uzanan geniş çözüm yelpazesi ve yaygın iş ortağı çözüm ve hizmetlerini tanıtmak üzere, sadece Bankacılık sektörüne özel bir etkinlik düzenliyor.

Yapı Kredi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Sn. Yakup Doğan’ın "Teknolojik Evrim: Geleceğin Bankacılığı" başlıklı sunumu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Kerem Alkin'in ekonomi dünyasına dair görüşlerini paylaşacağı “Küresel Kriz Sonrası Dünya Ekonomisinde Yeniden Yapılanma: Türk Ekonomisi ve Bankacılığın Geleceği” konulu sunumu,
Oracle Türkiye, Orta Asya ve Afrika Başkan Yardımcısı Sn. Gürhan Kalelioğlu’nun moderatörlüğünde; Borsa İstanbul A.Ş. Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali Çöplü; Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hüsamettin Korkunç; Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Sn. Koray Kaya’nın değerli katılımı ile gerçekleşecek "Yeniden Şekillenen İstanbul Finans Merkezi" konulu paneli yer alacak.

Ankara'da da inovasyon için toplanıyorlar

 "Oracle Day 2014 Ankara Yeni Teknolojiler. Yeni Dünya" etkinliğinde yazılım teknoloji çözümleri, iş uygulamaları ve sistem çözümlerinin sunulacak. İntel'in platin ve Datateknik'in  anasponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte Oracle ve iş ortaklarıyla buluşmak, sosyal ve mobil etkileşimler için fırsatlar yakalamak, uygulamalı demoları izlenebilir. Oracle Day 2014 Ankara'da , iş ortaklarından; kurumların bu dengeyi nasıl korumayı başardıklarını dinleyebilirsiniz. Oracle Başkan Yardımcısı Filiz Doğan'ın açılış konuşmasını yapacağı etkinlikte teknolojinin, yeni iş modellerini ve fırsatlarını nasıl desteklediği, inovasyonu ön plana çıkartmak için bilgi teknolojilerini sadeleştiren kurumların deneyimleri, yeni ürün haberlerini ve duyuruları paylaşılıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics