Genel 26 AĞUSTOS 2012 / 16:43

Baz istasyonları ucuz siyaset aracı olmamalı

Baz istasyonlarının şehir dışına taşınması konusunda belediyelerin aldıkları kararlar ile ilgili haberleri son dönemlerde sıkça duymaya başladık. Bu kararı alan belediye meclis üyelerini “ucuz siyasetçi” olarak nitelendiriyorum. Anlaşılıyor ki bu kararlar, üzerinde tartışılmadan, kulaktan dolma bilgiler çerçevesinde alınıyor. Baz istasyonlarının şehir dışına çıkarılması demek, cep telefonu ile baz istasyonu arasındaki mesafenin uzaması, şehir dışına çok güçlü istasyonların kurulması demek. İşte esas zararlar burada çıkmaya başlıyor. Düşünün bir evin ortasına bir soba kuruyorsunuz ve tüm evi buradan ısıtmak istiyorsunuz. Sobanın yakınındakiler oldukça sıcak bir ortamda yaşayacaklar, diğer odadakiler ise sobanın faydalarından yararlanamayacaklardır. Halbuki bu evdeki tüm odalara birer petek konduğunda tüm ev eşit derecede ve daha az ısı ile ısınacaktır.
Gelelim olayın diğer bir boyutuna, BTK ve diğer kuruluşlar istedikleri kadar açıklamalarda bulunsunlar, ne yazık vatandaşlar arasında baz istasyonları zararlı diye bir kanı oluşmuş durumda ve bu kanı da yapılan açıklamalarla kolay kolay yıkılacak gibi görünmüyor. Bu konunun anlatımı konusunda başka stratejilerin geliştirilmesinde fayda var.
ETİKETLER : Gündem Sayı:885

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN