Genel 03 NİSAN 2013 / 13:31

Benetton 3DExperience kullanacak

Benetton Grubu, Dassault Systèmes çözümleri kullanacak. Benetton,  Dassault Systèmes’in sunduğu 3DEXPERIENCE platformu çözümleri, süreçlerini daha çevik hale getirecek stratejik bir araç olarak görürken, bu sayede rekabet avantajı kazanmayı hedefliyor.

3DEXPERIENCE projesi, Benetton Grubu’nun önümüzdeki üç yıllık stratejik ve endüstriyel planındaki önemli girişimlerden biri olarak tanımlanıyor. Benetton Grubu, 3DEXPERIENCE Platform ile birlikte yeni koleksiyon geliştirmekten alışveriş deneyimine kadar giden yolda yeni bir uçtan uca süreç inşa edecek. Dassault Systèmes çözümleri, mevcut eski yazılımın yerini alarak yeni süreç ihtiyaçlarını desteklemek üzere farklı işlevsellikler getiriyor. Proje kapsamında, dünya genelinde binden fazla Benetton kullanıcısı işin içinde olacak.


Bir üretici olarak kalite standartları tutturmanın ve kalite denetimleri yapılmasının önemine dikkat çeken Benetton Grubu CIO'su Aldo Chiaradia, üretim sürelerini düşürürken rekabetçi üretim maliyetlerinin korunması gerektiğini söyledi. Chiaradia, “Tipik bir koleksiyonda konsept ve yaratıcı aşamadan satış aşamasına kadar geliştirme beş ayımızı alıyor. Bu süreyi kısaltmak ana hedeflerimizden biri” derken, sözlerine şöyle devam etti:

“Ürünün pazara erişme süresini kısaltmak demek, sezonluk geliştirmenin her sürecinde önemli takvimlere uymak demektir. Tüm değer zincirinde birlikte çalışmayı artırmak istiyoruz; buna fabrikalar, tedarikçiler, lojistik merkezleri de dahil. Şirketin ekosisteminde tek bir birlikte çalışma platformuna ulaşmak öncelikli hedefimiz. 3DEXPERIENCE Platform’u, bizi daha çevik hale getirerek yeni zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı olacak stratejik bir araç olarak görüyoruz. Bu platform bize rekabette de avantaj sağlayacaktır.”


Projenin Benetton Grubu için diğer bir faydası ise çevre ile daha uyumlu ürünler üretilmesi aşamasında ortaya çıkıyor. Benetton Grubu CIO'su Aldo Chiaradia, bu konuda şunları söyledi: “Ekolojik tasarım bizim için bir iş önceliğidir. Global bir platform oluşturarak ekolojik tasarım yeteneğimizi önemli ölçüde artırıyoruz, bu tüm sürdürülebilir geliştirme döngüsünü içine alacak. 3DEXPERIENCE uygulamaları çevre ile daha uyumlu ürünlere ulaşmamıza bize çok yardımcı olacak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics