Genel 16 NİSAN 2018 / 10:58

Bes Buy, 250 mağazasını birden kapatma kararı aldı

Ülkemizde de faaliyetlerde bulunan Best Buy, geçtiğimiz ay 250 mağazasını birden kapatma kararı almıştı. Best Buy CEO'su Hubert Joly, bu kararın sebebini açıkladı.

Best Buy, geçtiğimiz ay 31 Mayıs'tan itibaren 250 mağazasını kararını açıklamıştı. Bu kapatma kararıyla ilgili açıklama şirketin en yetkili ismi olan CEO Hubert Joly'den geldi. Hubert Joly açıklamalarında, söz konusu 250 mağazanın diğer Best Buy mağazalarından çok daha küçük olduğunu belirtti.

Şirketin hali hazır bulunduğu mağazalarının %1'lik kısmını oluşturan mobil mağazalarda sadece akıllı telefon ve aksesuarları satılıyordu. Fakat bu mağazaların getirdiği mali yuk diğer mağazalara göre daha büyük olunca kapatılma kararı alındı.

Akıllı telefonların hayatımızın merkezi olmadığı zamanlarda yani bundan 12 yıl önce açılan bu mağazalar, günümüze kadar akıllı telefonlara artan talepler doğrultusunda şirkete büyük katkı sağladı. Günümüzde ise akıllı telefonların kâr marjlarının eskisi kadar iyi olmadığını belirten Joly, büyük mağazalara odaklanmak istediklerini açıkladı.

''İş dünyasında, yaptığınız işi sürekli optimize etmeniz gerekiyor'' şeklinde açıklamada bulunan Joly, 2011'den bu yana mağaza açmayan şirketin, 36.000 metrekarelik dev mağazasını yakında açacaklarını duyurdu. Yaklaşık 1000 mağazası bulunan Best Buy, internetten alışveriş sistemlerinin değişmesi ve günümüzdeki alışveris sistemine ayak uydurabilmek için bu adımı attığını söyleyebiliriz.
ETİKETLER : best buy 250 mağaza hubert

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics