Genel 05 AĞUSTOS 2012 / 17:15

Bilişim kanalı yeni bir dönüşüm sürecine mi girecek?

Bilişim sektörünün gelişmesinde önemli bir role sahip olan kanal, teknoloji mağazalarının yaygınlaşması ile birlikte önemli bir değişim süreci yaşamıştı. Son teknolojik eğilimlere bakıldığında yeni bir değişim dalgasının daha gelmekte olduğunu görüyoruz. Bu gelişmeyi tetikleyen unsur ise bulut bilişim.
Son dönemlerde sayıları hızla artmaya başlayan veri merkezi ve bulut bilişim hizmeti sunan şirketler rotalarını KOBİ’lere çevirmeye başladı.
KOBİ’ler bugüne kadar ağırlıklı olarak kendilerine en yakın olan ve her ihtiyaçlarını karşılayan kanaldaki şirketler ile çalışmayı tercih etti. KOBİ’lerin bu alışkanlıklarından kısa sürede vazgeçecekleri de öngörülmüyor. Böyle bir durumda veri merkezlerinin kanalı es geçmesi de düşünülemez. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış bulunan kanal şirketlerinin yakın bir zamanda veri merkezi ve bulut bilişim hizmetleri sattıklarını göreceğiz.
ETİKETLER : Gündem Sayı:883
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN