Genel 07 HAZİRAN 2010 / 12:04

Bilişimcim buluşmasına üç marka yansıması

Bilişimcim, 1 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikte BT profesyonelleriyle buluştu. Etkinlik kapsamında şirketin Türkiye pazarın sunduğu Palo Alto, Proofpoint ve Citrix Netscaler hakkında son gelişmeler aktarıldı.
Bilişimcim Genel Müdürü İbrahim Arslan, üç markayla ilgili sorularımızı yanıtladı. Proofpoint’in e-posta güvenliği tarafında dünyanın liderleri arasında yer aldığını belirten Arslan, bu markanın piyasada kalan nadir tek işi e-posta güvenliği olan çözümlerden olduğunu vurguladı. Şu anda en büyük hedeflerinin daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmak olduğunun altını çizen Arslan, “Yıl sonuna kadar müşteri sayımızı ve ciromuzu, şu ankinin iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Özellikle ISS ve telekom şirketleri tarafında önemli projelerimiz söz konusu” dedi.
Bilişimcim ile Palo Alto Networks işbirliği kısa bir süre öncesine dayanıyor. Yaklaşık iki aydır markayı temsil ettiklerini kaydeden Arslan, “Ürünün Platinum Partner’ıyız. Bu ortaklık bizi farklı bir noktaya koyuyor. Palo Alto markası güvenlik duvarı çözümleri dünyasını derinden etkiliyor. Palo Alto’nun sunduğu yeni nesil çözümün odağında artık uygulamalar, kullanıcılar ve  güvenlik ihtiyaçları var. Çözüm binin üzerinde uygulamayı otomatik olarak tanıyıp erişim verebiliyor. Diğer yandan çok detaylı politikalar yazmanızı sağlıyor. Farklı güvenlik uygulamalarına tek noktadan gitmenizi mümkün kılıyor” dedi.
Citrix markasıyla uzun yıllara dayanan işbirliklerine dikkat çeken Arslan, Citrix Netscaler konusunda ciddi yatırımlarının olduğunu ifade etti. Bu çözümün özellikle telekom, finans, e-ticaret ve  medya şirketlerinde baskın bir ürün haline geldiğini vurguladı.
Citrix EMEA Bölgesi Uzman Pazarlama Yöneticisi Jason Poole ve Palo Alto Networks EMEA Bölgesi System Mühendisliği Direktörü Ides Vannueville, seminer için Türkiye’ye geldi.
Bilişimcim ile Türkiye’de başarılı projelere imza atıldığını kaydeden Citrix EMEA Bölgesi Uzman Pazarlama Yöneticisi Jason Poole, “Netscaler büyük çaplı müşterilere odaklı bir şekilde büyüdü. Son dönemde daha geniş bir pazara açılmak üzere çalışmalarımıza yön verdik” dedi. Palo Alto Networks EMEA Bölgesi System Mühendisliği Direktörü Ides Vannueville ise sundukları çözümlere değinerek, “Son yıllarda bütün bu uygulamalar web bazlı hale geldi. Üstelik uygulamaların çeşitleri arttı. Artık sadece iş uygulamaları söz konusu değil. Bunun yanı sıra sosyal ağlar türü uygulamalar söz konusu. Diğer yandan ağınızda hiç olmasını istemeyeceğiniz türdü uygulamalar da var. Ağınızda neyin olup bittiğini kontrol altına almanın yanı sıra bu ağın fizibiletisini de yapmalısınız. Bu paralelde bütün ortamı güvenli hale getirmelisiniz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:774