Genel 06 MAYIS 2012 / 16:47

Bilişimde kadın olmak

Başlığa bakıp bu adama bir haller oluyor diye düşünmeyin, çünkü konu daha keyifli. Bu hafta kadınların ekonomik hayata katılımıyla ilgili çok ilginç bir röportaj yaptım. İlginç diyorum zira 14. sayfadaki yazımızda gerçekten önemli rakamlar var. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kadınların çalışma hayatına katılımı yüzde 54 seviyesinde bizdeyse sadece yüzde 24. Kadınların yoğun çalıştığı bizim sektörümüzde ise bu rakam yüzde 30 yani Türkiye ortalamasının sadece yüzde 6 fazlası. Öte yandan hükümetin belirlediği 2023 vizyonunda bu rakamın yüzde 35 seviyesine çıkartılması hedefi var. Kadınlar için ve tabii ki ülkemiz için iyi bir haber bu. Kadınların yönettikleri şirketlere değişik bir bakış açısı kattığı ve bu vizyonlarıyla birlikte başarılı işler çıkarttıkları yadsınamaz bir gerçek. En azından genel müdürü kadın olan bir şirket çalışanı olarak ben öyle düşünüyorum.
Aslında bu yazı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sayısına yazılmış olsa daha iyi olurdu. Ama işte bu kadar kusur kadı kızında da olur bahanesine sığınalım bu defa. İyi bir hafta olması dileğiyle.
ETİKETLER : Gündem Sayı:870

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN