Genel 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Bilişime özel dil programı

EF Uluslararası Dil Okulları, sektör çalışanlarına yönelik ‘EF Master English for IT’ (BT için Uzmanlık İngilizcesi) programını hayata geçirdi. EF Education First’un sunduğu mesleki bir sertifika programı olan program, İngilizce’nin bilişim sektördeki baskın yerinden yola çıkılarak hazırlanmış durumda. Dil eğitimiyle BT sektörü konusundaki müfredatı buluşturan bu özel eğitim programı, İngilizce seviyesi belirli düzeyin üzerindeki katılımcılara, program çerçevesinde BT dünyasında iletişim kurmak için gerekli donanım kazandırmayı hedefliyor. Diğer yandan aktif uygulamalar yoluyla sektörel terimler de katılımcılara öğretiliyor. Programın son bir aylık döneminde ise katılımcılara yarı zamanlı staj bulma konusunda destek veriliyor.
Teste göre katılım
EF Master English for IT, orta ve üst düzey yabancı dil bilgisi olan öğrencilere göre tasarlanmış durumda. Bu nedenle programa kabul edilmek için adaylar, İngilizce seviyesini belirleyen bir teste tabi tutuluyor. Bu testin sonucuna göre kişilerin programa katılımı belirleniyor.
Şirketten yapılan açıklamaya göre programa İngilizce seviyesi yeterli olduğu sürece dileyen herkes katılabiliyor. Dolayısıyla program sadece BT profesyonellerine odaklanmıyor. Öte yandan bu programın BT profesyonellerinin ilgisini çekmesi bekleniyor. BT sektörüne yeni atılan, yeni mezun öğrencilerin yanı sıra sektör tecrübesi olup bu tecrübeyi mesleki İngilizceyle pekiştirmek isteyenler programa dahil olabiliyor.
Farklı alanlardan mezun olan ancak BT alanında kendini yetiştirmek isteyenlerin de programa katılımı bekleniyor.  Eğitim programı katılımcıların seçeneğine göre altı ya da dokuz ay sürüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN