Genel 29 EKİM 2013 / 14:14

Blog ödülleri sahiplerini bekliyor

Türkiye’ nin en iyi bloglarının belirleneceği törende bloggerlar 6 farklı kategoride yarışacak ve en iyileri ünlü isimlerden ödüllerini alacak. Her kategoriden 3 finalistin yer alacağı ödül töreninin sonunda finalistler arasından 1 blogger da jüri özel ödülü ile ödüllendirilecek.Daha iyi blogger olmanın anahtarları

3. Bumerang Ödülleri’ne sisteme Altın ve Platin üye olarak kayıtlı blog, forum, yerel haber siteleri gibi bağımsız yayıncılar katılabilmektedir. Bumerang Ödülleri’ ne katılabilmek için öncelikle en güçlü olduğunuz kategoriyi seçerek 11 Kasım 2013 16:30’a kadar Bumerang hesabınızdan başvuruda bulunmalısınız.

Daha fazla takipçi ve okur edinmek isteyen bloggerların, yayın alanlarında dikkat etmesi gereken bazı kriterler var.

En Tarz Blog

Blog/site tasarımıyla ve uyumlu renk kullanımlarıyla dikkat çeken, özgün, yaratıcı tasarıma sahip, ziyaretçilerine kolay ve rahat bir okuma olanağı sunan, içerik ve site tasarımına uygun bir logosu bulunan, içerik ve görsellerin bütünleşikliği, anlaşılır menü kullanan

En Çalışkan Blog

Hedef kitlesine uygun içerik zenginliği ve geniş arşivi ile dikkat çeken, içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyen, metin içeriğini video ve görsellerle zenginleştiren,benzersiz ve özgün araştırmalar sunan, özgün anlatıma sahip bilgileri içeren siteleri kapsar.

En Sosyal Blog
Sosyal medyayı yakından takip ederek aktif kullanan, okuyucularıyla etkileşim halinde olan, yorumlarına önem veren, kendi alanında özgün içerikler sunan,tasarımını faydalı blog araçlarıyla zenginleştiren siteler bu kategoride değerlendirilecektir.

En Bilge Forum
Belirli bir konu üzerine yoğunlaşan, konu üzerinde güncel paylaşımları bulunan, oturmuş bir içerik paylaşımcı kitlesine sahip, farklı bilgi ve paylaşımları içeren, içeriklerini doğru kategorilendiren, tasarım olarak kullanışlı forumları içerir.

En İyi Yerel Site
Güncel il ve ilçe haberlerinin bulunduğu, ekonomi, etkinlik, kültür& sanat ve siyasi içeriklere yer veren, özgün içerik üreten yazar kadrosu bulun, tasarım açısından da özenli olan siteler bu kategoriden başvurabilirler.

En Uzman Blog
Belli bir konu üzerine uzmanlaşmış ve paylaşımları sadece o konu üzerinde olan, uzmanlaştığı spesifik konu üzerinde röportaj, araştırma, değerlendirmeleri bulunan, işlediği konuyla ilgili rehber konumunda bir içerik arşivi bulunan, özgün araştırmalar sunan, tasarım açısından da özenli olan siteler bu kategoride değerlendirilecektir.

Katılım ve Oylama Süreci

11 Ekim 2013 Cuma gününden itibaren Bumerang’a “Altın ve Platin” olarak kayıtlı üye siteler, Bumerang üyelik ekranlarında bulunan başvuru sayfasından sitesine/bloguna en uygun kategoriyi seçerek yarışmaya katılabilecek. Katılımı onaylanan siteler, Bumerang ödüllerinde yarışmak üzere 11 Kasım 2013’ye kadar “Oylama Süreci”ne girerler. Bu süreçte Bumerang üyeleri kendilerine verilecek bir link ile oylamaya katılabilirler.

Daha fazla oy almak için

Oylama sürecindeki siteler, kazanma şansını artırmak için; Bumerang ödül ekranından verilen link ile, sosyal medyadaki paylaşımlarla, sitelerine ekleyecekleri “Bumerang Ödülleri Adayı” şablonlarıyla okuyucu ve takipçilerinden oy alabilirler.Oylama sürecindeki katılımcılar sitelerine kolayca ekleyebilecekleri formatta hazırlanmış “Bumerang Ödülleri Adayı” şablonunu kullanarak takipçilerini sitelerine oy vermeye davet edebilirler.

Sitelere Oy Nasıl Verilir?

Bumerang Ödülleri için, tek bir kişi tarafından her 6 kategoriye 1′er oy verilmesi mümkündür. Ancak 1 kategoriye en fazla 1 oy verilebilmektedir.Bumerang Ödülleri’ne başvurmuş sitelere oy vermek isteyenler, başvuran adayın sitesinde yayınlayacağı oylama linkinden, sosyal medya paylaşımlarından veya sitesine eklediği “Oy Ver” imajına tıklayarak oylama sayfasına ulaşabilecekler.Oy vermek için cep telefonunuza gelecek doğrulama kodunu oylama ekranına girmeniz yeterli olacaktır. Cep telefonunuza gelecek doğrulama kodu ve oylama süreci tamamen ücretsiz olup bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Kişiler aynı telefon numarası ile her kategoriden sadece bir oy kullanabilecekler.

Jüri Değerlendirmeleri ve Ödül Töreni
Oylama süresi sonunda her kategoriden en çok oyu alarak öne çıkan 10 site arasından jüri üyelerinin belirleyeceği 3’er site finalist olarak ödül törenine katılacak. Kategori kazananları, 05 Aralık 2013 Perşembe günü Babylon’ da gerçekleşecek gecede açıklanacak. Ayrıca, jüri’nin o gece seçeceği bir site ise “Jüri Özel Ödülü”nün sahibi olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics