Genel 10 EYLÜL 2013 / 17:48

Bond'un denizaltı arabası satıldı

James Bond arabası RM Auctions'daki müzayedede 550 sterline satıldı.


James Bond serisindeki, ‘Beni Seven Casus’ filminde kullanılan ve denizaltıya dönüşen araba, açık artırmada 550 bin sterline yaklaşık 1 milyon 745 bin liraya alıcı buldu.

1977'de başrolünü  Roger Moore’un oynadığı filmde  sualtı sahnesi çekimi için tasarlanmış özel araç filmin yayınlandığı dönemde izleyicilerin dikkatini çekmişti. Özgün tasarımlı  Lotus Esprit model araca , RM Auctions adlı müzayede şirketi,  650 bin ila 950 bin sterlin arasında değer biçmişti.

Arabanın değeri

Filmin çekimleri sona erdikten sonra çeşitli araba fuarlarına götürülen araba daha sonra New York'ta depolanmıştı. Açık arttırmanın yapıldığı RM Auctions müzayede evinden Peter Haynes, "Yollarda kullanılamayacağından arabaya biçilen değer, Bond hatıralarının çekiciliğini ortaya koyuyor." dedi.

Buna karşın bir denizaltı olmasına rağmen, karada sürülemeyecek bir araba olması da müzayededeki değeri düşürdü.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN