Genel 27 KASIM 2011 / 18:09

Bulut bilişimde muhatap kim olacak?

İş ve teknoloji dünyasının gündeminde bulut bilişim önemli bir yer tutuyor. Dünyada hızla yaygınlaşan ve rüzgarı ülkemizde de esmeye başlayan bulut bilişime iş dünyası temkinli yaklaşıyor. Bence bunun başlıca sebeplerinden biri “güvenilirlik” ile ilgili soruların yanıtlarının alınamaması. Gerçi bu haftaki dosyamızı hazırlayan arkadaşımız Evren Gülyaşar, bu soruların yanıtları bulmaya çalıştı ama sanırım pek yeterli yanıtlar alamadı.
Eğer bir şirketin en değerli varlığı bilgi ise bulut bilişim hizmetleri sunacak olan şirketlerin kimliği, sertifikasyonları ve sunacağı güvenceler de önem kazanıyor demektir. Büyük ölçekli kurumların çoğu, bu hizmetleri sunan şirketleri değerlendirebilecek birikime ve yeteneğe sahipler. Peki ya KOBİ’ler hizmet alacağı şirketin güvenilirliğini, sürekliliğini nasıl tespit edecek, bir sorun yaşadığında nasıl muhatap bulacak. Tüm bu soruların yanıtlarını ise belki de hizmet sağlayıcıların oluşturacağı bir üst yapı verebilir.
ETİKETLER : Gündem Sayı:847

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN