Genel 29 NİSAN 2012 / 15:49

Bulut KOBİ’lerin omuzlarından yükselecek

BThaber olarak son bir ay içinde farklı konuları içeren dört tane BThaber Platform’un yanı sıra İTO üyelerine yönelik olarak da “KOBİ’lerde Verimlilik” etkinliğine imza attık. Veri Merkezleri ve Bulut Bilişim konulu BThaber Platform ve KOBİ’lerde Verimlilik etkinliklerinden yansımalara baktığımızda, KOBİ’lerin, internet temelli iş yapan şirketlerin ve başlangıç aşamasındaki girişimlerin bulut bilişime oldukça ilgi gösterdiklerini ve daha yakından tanımak istediklerini gördük.
Ölçeklenebilirlik, kurumsal ölçekte hizmet kalitesi, kullandıkça ödeme modeli, güvenlik, süreklilik gibi unsurlar bu tür işletmelere cazip geliyor.
Büyük şirketler ve finans kuruluşları ise buluta biraz daha temkinli yaklaşıyorlar ve şu aşamada ancak çok fazla kritik öneme sahip olmayan uygulamalarını buluta taşıyabileceklerini belirtiyorlar. Çıkan sonuçlara göre, büyük şirketlerin buluta uzak durmalarına neden olan en önemli unsurlardan bir tanesi de düzenleme eksikliği. Bu konuda bazı düzenlemeler hayata geçmeden de durum böyle devam edecek gibi görünüyor.
ETİKETLER : Gündem Sayı:869

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN