Genel 08 MART 2016 / 15:55

Burgan Bank 2015 finansal sonuçları açıklandı

Burgan Bank 2015 yılını kredilerinde yüzde 27 büyüme ve 52.2 milyon TL kâr ile kapattı.

Burgan Bank'ın 2015 yılı finansal sonuçları duyuruldu. Sonuçlara göre bankanın net kârı 52.2 milyon TL iken, kredi büyümesi konusunda da sektörün 7.5 puan ilerisinde oldukları belirtildi. Geçen yıl aynı dönemine baktığımızda Burgan Bank'ın konsolide mali tablolarındaki değişiklikler şu şekilde:

* Aktif büyüklük yüzde 22'lik artışla 11.6 milyar TL'ye yükseldi
* Nakdi kredileri yüzde 27'lik artışla 9.2 milyar TL'ye yükseldi
* Toplam müşteri mevzuatını yüzde 27 artış ile 6.6 milyar TL'ye yükseltti

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, "2016 yılında da gerek ana ortağımızın desteği, gerekse dinamik ekibimizle büyümemizi sürdüreceğiz" dedi. Burgan Bank'ın özkaynaklarının 1 milyar TL'ye, katkı sermaye dahil özkaynaklarının ise 1.5 milyar TL'ye ulaştığını söyleyen Dinç, sermaye yeterlilik oranının konsolide bazda yüzde 14.49, solo bazda ise yüzde 15.97 olarak gerçekleştiğini açıkladı. Burgan Bank'ın Türkiye operasyonunun 2013'te başladığını, bir yılını Türkiye'yi tanıyarak geçirdikten sonra 2014'te atak, 2015'te ise büyüme yılı olarak gerçekleştiğini belirten Dinç, sözlerine şöyle devam etti:

“Burgan Bank Türkiye olarak sektörün üzerinde büyüme kaydetmiş olmamız da çok önemli. Bu başarı, ülkemizin geleceğine ve gücüne olan ümidimizi, inancımızı artırıyor. Bir önceki yıla oranla büyüme yüzdemizi artıran ve net kârımızı 52,2 milyon TL’ye çıkartan performansımız, ana sermayedarımızın Türkiye’ye olan güvenini pekiştirirken, onların ülkemizde büyüme isteklerini de destekliyor.”

2016 hedefleriyle ilgili de bilgi veren Murat Dinç şunları söyledi:

“2016 yılında online bankacılık alanındaki çalışmalarımız devam ederken özellikle kurumsal ve ticari bankacılık alanında iddiamızı sürdüreceğiz. Büyük projelere finansman sağlayarak ülkemizin gelişmesine destek olmaya devam edeceğiz. Bölgesel gücümüzü ve deneyimimizi dış ticaret hizmetlerinde Türk iş insanları ile paylaşmaya, onlara katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Taahhüt, turizm, dış ticaret ve inşaat sektörlerine desteğimizi sürdürürken, özellikle Leasing’de tekstil, iş makinaları, iş ekipmanları ve yatçılık konularında etkin olacağız. Özel bankacılıkta yatırım ve fon yönetimi hizmetlerini özellikle Burgan Yatırım ile sinerji içinde yürüteceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics