Genel 22 NİSAN 2013 / 19:41

CA World başladı

Son dönemde 18 ayda bir gerçekleştirilen ve CA Technologies’in dünya çapındaki iş ortakları ile basını bir araya getiren en büyük etkinliği CA World başladı. Bu yıl 21-24 Nisan tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşecek olan CA World’13, şirketin yeni CEO’su Mike Gregoire’un açılış konuşmasıyla başladı. Toplamda beş bin kişinin ziyaretinin beklendiği etkinliğin ana teması ise "Go Big IT with impact-BT’nin etkisiyle büyük hareket et" oldu.

Konuşmasında artık teknolojinin şirketlerin para kazanmasına yönelik en önemli değer olduğunun altını çizen Mike Gregoire, “Buradan hareketle CIO’lar CEO’larla çok yakın bir şekilde çalışmalı ve tüm planları BT üzerine oturtmalılar. Bize göre başarıya giden en kritik yol bu” dedi.

SaaS (Software as a Service-Hizmet için yazılım) kavramının geleceğin teknolojilerinde çok belirleyici olacağını da belirten Gregoire, “Gelecekte dört ana kavram öne çıkacak. Bunlar; Geliştirme Operasyonları, Mobilite, Büyük Veri ve SaaS olacak. SaaS, kurumsal uygulamalar tarafında çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden gelecekte belirleyici rol oynayacak” şeklinde konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics