Genel 27 ARALIK 2012 / 10:33

Çevrimiçi araştırma önem kazanacak

Hitay Yatırım Holding firmalarından  Türkiye’nin büyük çevrimiçi araştırma şirketlerinden DORinsight’ın Genel Müdür Yardımcısı Nurgül Usta, 2012 yılını değerlendirmesinde çevrimiçi tüketici araştırmalarının önemine dikkat çekti.

Nurgül Usta;Araştırmanın önemi her geçen gün artarken, sektörün de hızla değişen tüketici beklentilerine paralel olarak kendini geliştirmesi ve yeni yöntemleri bir an önce hayata geçirmesi kaçınılmazdı. Tüm gelişmiş ülkelerde tüketicilere ulaşmanın en akılcı yolu olarak çevrimiçi araştırma kabul edilmiş durumda. Çevrimiçi yöntem, bu ülkelerde yüz yüze görüşme ve telefon anketlerinin toplamından daha büyük oranlarda kullanılıyor” dedi.

Usta, 2012 yılını şu sözlerle değerlendirdi: “2012 yılı bizim açımızdan oldukça iyi geçti. Çevrimiçi araştırmalarla daha hızlı, kaliteli ve verimli sonuçlar alarak pazarlama profesyonellerinin karar verme sürecini daha da hızlandırmış olduk. Özellikle yurtdışındaki şirketlerde Türkiye’de çevrimiçi araştırma yapma fırsatı sunduk. Araştırmada dünya sıralamasında en hızlı büyüyen 3. ülke Türkiye’dir. Ülkemizde internet kullanıcılarının her geçen gün artması ile artık pek çok konuda temsiliyet elde edilebilmektedir.  Bütün bunlar dikkate alındığında, 2013 yılında çevrimiçi için önemli bir fırsat alanı doğmaktadır.”

“DORinsight veritabanına kayıtlı 1.2 milyonun üzerinde izinli ve tekil üyenin katılımıyla Türkiye temsili zengin ve güvenilir bilgiye ulaşarak, pek çok dijital ve etkin araştırma modelleri hazırlayıp, müşterilerimize çağı yakalayacak yenilikçi çözümler tasarladık” diyen Usta, yaptıkları çalışmalar ile ilgili şunları belirtti: “Ürün yerleştirme ölçümlemesi ile uygulamanın gerçekleştiği andan itibaren etkinliği ölçüp, tüketicilerdeki farkındalığı ve algıyı belirliyoruz. Sosyal Komünite yaratarak tüketicilerin hayatlarının içine giriyoruz. Müşterilerimize markaları hakkında konuşulan sosyal bir ağ yaratarak yaratıcı stratejiler kurgulamalarına destek oluyoruz. Web siteleri ve çevrimiçi satış kanallarının etkinliğini ölçerek kullanabilirliğini ve performansını artırıyoruz.”

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics