Genel 28 AĞUSTOS 2017 / 13:56

China Unicorn ile Ericsson, Gigabit LTE için güçlerini birleştirdi!

China Unicom, Ericsson'la birlikte Gigabit LTE ağının kurulumuna imza attı ve abonelere yüksek hızda mobil genişbant veri hizmetleri ve avantajlarından faydalanmalarını sağladı.

Ericsson'un geliştirdiği Gigabit LTE ağı, yalnızca China Unicom abonelerine müşteri memnuniyeti sağlamakla birlikte, aynı zamanda ağ kaynaklarını tam olarak kullanarak karlılığıda arttırıyor.

 

China Unicom'un Hainan Şubesi Genel Müdürü Hao Liqian, "Bu olağanüstü başarı, China Unicom ağı üzerindeki insanlara ve işletmelere yönelik en gelişmiş hizmetlerimizi sunmamızı sağlayacak. Bugünkü lansman töreni önemli, yenilikçi ve eğlenceli, çünkü bu lansmanda tanıttığımız teknolojinin sınırlarını kanıtlamak adına yüksek hızlı bir tren üzerinde sanal gerçeklik kullanıyoruz" dedi. 23 Ağustos'taki lansmanın bir parçası olarak, Hainan Adası hızlı trenindeki yolcular LTE yayın teknolojisi ve Gigabit kablosuz ağı vasıtasıyla töreni izleyebilecekler.

 

Ericsson'un LTE yayın çözümü, eMBMS, HEVC (H.265) ve MPEG DASH adlı üç yeni standardın birleşimiyle sağlanan mobil ağlarda video yayıncılığında devrim yaratacak ve giderek artmakta olan medya hizmetleri taleplerini karşılayacak. China Unicom'un video stratejisinin gelişimini hızlandırmak için, Ericsson, yüksek hızlı tren senaryosunda China Unicom'u eMBMS ile destekledi, böylece yolcular, yüksek çözünürlüklü videonun ağ üzerinde arabelleğe alınmadan keyif almasını sağladı.

 

Son zamanlarda, Ericsson, China Unicom'u, Guangdong, Hainan, Shandong ve Pekin'de 979Mbps'ye kadar en yüksek hızlarla 1Gbps ağ kurma konusunda destekledi. Bu hızla, 1080P yüksek çözünürlüklü bir film indirmek yalnızca 13 saniye alır. Sichuan, Hubei, Shanxi, Jilin ve Jiangsu eyaletinde devam eden 1Gbps denemeler devam ediyor. Yüksek hızlı bir mobil genişbant ağı, Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik ve diğer büyük veri işlemlerini kullanan işletmeler ve hizmetleri mümkün kılacak.

 

Ericsson, ABD, Japonya ve Güney Kore'yi de içeren tüm yüksek trafikli LTE pazarlarında bugün mevcut ve en global LTE trafiğini ele alan ilk sırada yer alıyor. 270'den fazla LTE RAN ve Evolved Packet Core şebekeleri, dünya genelinde 200 adet ticari olarak yaşayan Ericsson tarafından teslim edildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics