Genel 08 AĞUSTOS 2017 / 14:11

Cisco’nun Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevine David Meads atandı

Cisco bugün Ortadoğu ve Afrika operasyonlarında Başkan Yardımcılığı pozisyonuna David Meads’in getirildiğini duyurdu. Meads, bu yeni görevde, içinde bulunduğumuz dijital dönüşüm çağında Cisco stratejisinin bu iki bölgedeki uygulamalarını denetlerken teknoloji liderinin, dijital dönüşüm çalışmalarının zirvesindeki ivmesini korumasını sağlayacak.

Ortadoğu ve Afrika’da dijitale geçiş süreci hızlanırken Meads yönetimindeki yeni coğrafi düzenleme ile iki bölge arasında daha fazla sinerji, ilişki ve paylaşım olacak.

 

Cisco EMEAR Başkanı Edwin Paalvast konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “David Meads’in Cisco’nun Ortadoğu ve Afrika operasyonlarının başına getirilmesi, bölgenin dijital dönüşümün meyvelerini toplama konusunda devasa bir potansiyel taşıdığı ve hem devlet hem de şirket gündemlerinde dijitalleşmeye öncelik verilen bir döneme denk geldi.” diye konuştu.

 

BT endüstrisinde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Meads, Cisco ailesine 1996 yılında katıldı; son olarak üstlendiği Cisco’nun Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevinde ise kıta genelindeki kurumlar ile işbirliği geliştirerek onların dijital çağın potansiyelinden tümüyle faydalanmalarını sağlayacak stratejilerin hayata geçirilmesinden sorumluydu. Yıllar boyunca şirketler ve hükümetler ile yaptığı işbirlikleriyle, onların dijital teknolojilere geçişin rekabet avantajlarından ve verimliliklerden yararlanmasını sağlayarak güvenilir bir danışman olarak itibarlı bir konum ulaştı. Meads; Cisco’nun Ortadoğu’daki merkezi olan Dubai’de görev alacak.

 

Paalvast, sözlerini tamamladı: “Bölge ile bağlarımızın derinleştiği bu dönemde, lider konumunda David seviyesinde birinin stratejimizi zirveye taşıyacak ve müşterileri dijitalleşme yolculuklarında destekleyecek olması bizi heyecanlandırıyor. David’in önceliklerinden biri, Cisco’nun müşterilerine ve iş ortaklarına çok bağlantılı, dijital bir dünyada değer yaratmaları için yardım ederken gelişen pazar ve müşteri ihtiyaçlarına daha fazla yanıt verilebilmesini sağlamak.”

 

Cisco, Ortadoğu ve Afrika’da uzun soluklu kamu işbirliklerine imza atıyor; bunlar arasında Suudi Arabistan ile birlikte yürütülen Country Digitization Acceleration (Ulusal Dijitalleşmede Hızlanma-CDA) programı ve planlanmış buna benzer projeler yer alıyor. Ayrıca, Cisco bölgedeki ilgili kamu kuruluşları ile gerçekleştirdiği yakın işbirliği kapsamında, BT becerileri kurslarını ve eğitimini destekleyen çeşitli inisiyatiflerin yanı sıra girişimciliğin, iş ve inovasyon ekosistemlerinin geliştirilmesi konuları üzerinde çalışıyor.

 

Cisco Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı David Meads konuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Görev tanımıma hızlı evrilen, dinamik bir bölgenin sorumluluğunu eklemeyi ve buradaki muhteşem ekiple çalışmayı dört gözle bekliyorum”. “Bütün olarak ele alındığında, dünyanın en genç demografik özelliklerine sahip olan Ortadoğu ve Afrika bölgesinde önemli bir pazar fırsatı var; buradaki yeni iş modelleri ve inovatif teknoloji kullanımı, pazardaki benzersiz ihtiyaçlara hitap ediyor. Cisco’nun kapsamlı portföyü sayesinde diğer müşterilerle işbirliği yaparak onları dijital yolculuklarında destekleyebiliyoruz.”

 

Kıdemli bir yönetici olan David Meads, satış liderliği ve genel işletme alanlarında zengin bir birikime sahip. Cisco bünyesinde Johannesburg ofisindeki üç yıllık Güney Afrika Genel Müdürlüğü de dahil olmak üzere çeşitli liderlik pozisyonlarında görev aldı. Bu süre zarfında, kurum içi çalışan katılımında olağanüstü seviyelere ulaştı ve ülkenin, kapsayıcı sosyoekonomik bir kalkınma için teknolojinin gücünden faydalanmasını sağlayacak elektronik beceri inisiyatifi geliştirme çalışmalarına katkıda bulundu.