Genel 25 MAYIS 2018 / 15:41

Cisco, güvenlik inovasyon ve yatırımlarını ikiye katladı

Cisco, Oltalama ve Spoofing (Sahtecilik) Saldırılarına Karşı Etkin Koruma Sağlamak için Yeni E-Posta Güvenlik Hizmetleri Sunuyor

Bir kurumun en değerli varlığı çalışanlarıdır. Buna rağmen çalışanlar, siber güvenlik konusunda tehlike unsuru oluşturabiliyor. Siber saldırganlar, gerçek gibi görünen sahte e-postalar oluşturup bunları bilinçsiz kullanıcılara kötü amaçlı yazılımlar göndermek için kullanıyor. Başarılı olduklarında ise çoğu şirketi; gelir, müşteri, fırsat ve nakit harcama kayıpları dahil olmak üzere 500 bin dolar ve üzerinde zarara uğratıyorlar.[1]Cisco, çalışanları hedef alan gelişmiş tehditlerle mücadele etmek amacıyla, kullanıcıları sahte e-postalardan koruyacak ve onların fidye yazılımlar, kripto madencilik ve dosyasız kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına olanak sağlayacak yeni e-posta güvenlik hizmetleri sunacağını duyurdu. 

Piyasadaki uç nokta güvenlik çözümlerinin neredeyse tamamı, kötü amaçlı yazılımların yüzde 99'una karşı koruma sağladığını iddia ediyor. Peki, geriye kalan yüzde birlik dilimde olup yakalanmamak için ileri düzey teknikler kullanan tehditler ne olacak? Bulut tabanlı bir uç nokta güvenlik çözümü olan Cisco® Uç Noktalar için Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Koruması (AMP) saldırıları önlüyor ve şirketleri ciddi oranda zarara uğratma potansiyeline sahip yüzde birlik dilimdeki tehditleri tespit etmeye yardımcı oluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics