Genel 19 KASIM 2013 / 09:17

ComPro 15.yılını kutluyor

ComPro 15. yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 5. kez yer aldı ve IBM’in global oskarları olarak anılan IBM Beacon Ödülü’nü Türkiye’den kazanan ilk ve tek çözüm ortağı olma başarısını elde etti.

IBM’in Türkiye’deki ilk premier seviyedeki çözüm ortağı olan ComPro Bilişim Teknolojileri, 15. yılını kutluyor. 1998 yılında 6 kişilik ekiple yola çıkan ComPro’nun aynı yıl bilişim ve teknoloji alanında dünya devi IBM’in yazılım alanında çözüm ortağı olmasını takiben bir yıl sonra IBM ile donanım alanında da çözüm ortaklığına imza attı ve o tarihten bu yana yaptığı yatırımlar ve tamamladığı projelerdeki üstün performansı ile sektördeki önemli oyuncular arasına girmeyi başardı.
ComPro, 2007 yılında Ankara ofisini faaliyete geçirerek kamu sektörüne ağırlık vermeye başladı. 2010’da ise şirketlerin, gelişen akıllı iş altyapılarını, esnek, güvenli ve iyi yönetilebilen BT altyapılarıyla bütünleştirilmesine olanak sağlayan dinamik altyapı sertifikasını kazanan ilk IBM çözüm ortağı olma başarısını gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik, “2013 yılı itibariyle ComPro olarak 15. yaşımızı kutluyoruz. Geride bıraktığımız 15 senede birçok önemli projeye ve başarıya imza attık. Yazılım ve donanım çözümlerinin entegrasyonundaki yüksek performansımızla IBM’in Türkiye’deki ilk premier çözüm ortağı olduk ve bugün en yetkin IBM çözüm ortağı konumundayız. Son yıllardaki büyüme hızımız ve başarılarımız doğrultusunda Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2013 Programı’nda ilk 50 şirket içinde 5. kez yer alma başarısını gösterdik. Ayrıca, bilişim sektöründeki en büyük 100 şirket içerisindeyiz ve önümüzdeki 5 yıl içinde ilk 50’yi kendimize hedef olarak belirledik. Başarılarımızda emeği geçen herkese ComPro’ya olan katkılarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

ComPro, 2012’de IBM ile dünya çapında bir ilk olma özelliği taşıyan stratejik işbirliği neticesinde pazara sunduğu CloudPro markasıyla bulut teknolojileri üzerine hizmet vermeye de başladı. IBM'in global oscarları olarak kabul edilen dünya çapındaki en başarılı çözüm ortaklarını ödüllendirdiği IBM Beacon Awards platformunda “Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” kategorisindeki büyük ödülü kazanarak kalitesini dünya çapında duyurma fırsatı yakaladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics