Genel 28 ARALIK 2017 / 12:21

Cristiano R. Amon Qualcomm’un başkanı oldu

Qualcomm Incorporated bugün Başkan Yardımcısı görevindeki Cristiano R. Amon’un 4 Ocak 2018’den itibaren geçerli olmak üzere Başkanlığa terfi edildiğini açıkladı. Amon, yeni görevinde Qualcomm’un temel işlerinin yanı sıra yeni iş fırsatlarının da büyümesini sağlayacak anahtar stratejilerini kuracak. Amon ayrıca,  Qualcomm Incorporated Başkanı  Steve Mollenkopf’a raporlama yaparak, QCT tarafında da liderliğine devam edecek.

 

Qualcomm Incorporated’ın Başkanı Steve Mollenkopf, kararla ilgili “Cristiano’nun sektör, mühendislik ve işletme becerilerinin eşsiz birleşimi ve deneyimi onu bu pozisyon için doğru kişi yapmaktadır. Bu sayede hem 5G öncülüğünde hem de mobil, Nesnelerin İnterneti, otomotiv, sınır bilişim (edge computing), networking alanlarında Qualcomm’un lider konumunun ve teknolojilerinin daha da ileriye taşınacağına inanıyorum” dedi.

 

Amon görevi sırasında Qualcomm’u endüstri lideri olarak konumladı, Çin’de yonga seti stratejisini ve faaliyetini başarıyla oluşturarak yan pazarlarda büyüme sağladı ve şirketin uzun vadede başarılı olabilmesi için şart olan derin ve stratejik müşteri ilişkileri geliştirdi. QCT’nin yol haritasını 2008’den beri Amon çiziyor ve Qualcomm’un yanı sıra sektör de benzersiz bir büyüme ve inovasyon devri yaşıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN