Genel 08 EKİM 2013 / 03:12

Dell BT çözümünü ofise sığdırdı

Uygulama ve iş yükü ihtiyaçlarına özel olarak uyarlanılabilen bu yeni çözümle Dell, bütünleşik teknolojiyi, başta şube yapısına sahip kurumlar, küçük ve orta ölçekli firmalar olmak üzere çok geniş bir müşteri kitlesine sunuyor.

Türkiye Çözüm Grup Direktörü Didem Duru konuyla ilgili olarak: "Dell, kullanıcılarından aldığı ilham ve günümüz işletmelerini etkileyen ticari gerçeklerin bilinci ile yenilikler tasarlıyor ve bu yenilikleri farklı iş kollarına hitap edecek şekilde modern BT mimarilerine uyarlayarak sunuyor" dedi.
PowerEdge VRTX ile Dell, her boyutta işletmeye yönelik çözüm üretme konusunda farklı bir yaklaşım sergiliyor. Başta sağlık, eğitim, perakendecilik, turizm ve bankacılık gibi sektörler olmak üzere, ofis ortamında kullanım hedeflenerek tasarlanmış bütünleşik BT çözümü olan PowerEdge VRTX Türkiye’de konfigürasyona göre 9,900 USD’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Dell PowerEdge VRTX, işletmelere basitleştirilmiş ve ölçeklenebilir bir veri merkezini tek bir şasi içinde, bütünleşik olarak sunarken, yenilikçi tasarımı sayesinde ayrı ayrı cihazların birleştirilmesinden doğan dağınıklığı ve birden çok yönetim aracı kullanma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Yerden tasarruf ve ofis ortamına kolayca uyum sağlayan tek bir kasa içinde ve kurumsal özelliklerde bütünleşik BT çözümü çok pratik.

Yüzde 86 daha az kablo

Sunucuların, veri depolamanın, ağ bileşenlerinin ve sistem yönetim araçlarının tek bir kompakt kasa içinde buluştuğu PowerEdge VRTX, her bir görev için ayrı olarak kurulan sistemlere oranla yüzde 86 daha az kablo kullanıyor ve kullanıcılara zamandan ve emekten büyük bir tasarruf sağlıyor. Buna ilave olarak PowerEdge VRTX, ayrı ayrı harici cihazların entegrasyon ihtiyacı ve bu cihazlara yönelik çok sayıda yönetim arayüzünden doğan karmaşıklığı, masrafı ve dağınıklığı da ortadan kaldırıyor.

Daha verimli

Dell’in PowerEdge VRTX için Dell OpenManage Essentials yönetim yazılımında yaptığı özel güncellemeler sayesinde, kullanıcılar artık daha fazla verimlilik elde edebiliyor. Bu güncellemeler kapsamlı, uzaktan kontrol edilebilir, ilave yazılıma ihtiyaç duymayan sistem yönetimini ve uzak noktalarda VRTX çözümlerini coğrafi olarak görüntüleme becerilerini de içeriyor. Her bir PowerEdge VRTX sistemi, Dell’in Şasi Yönetim Denetleyicisi (CMC) konsolu içeriyor. Bu konsol sunucu, veri depolama sistemi ve ağ bileşenleri üzerinde bütünleşik ve akıcı bir kontrol sağlıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics