Genel 17 EKİM 2013 / 19:26

Dergiler cepte okunuyor

Mobil dünyanın kapsamı genişlemeye devam ederken bir yandan da hizmet sağlayıcıların geliştirdikleri ürün ve servisler, gündelik yaşama yön veriyor.Yayıncılık alanında basılı yayın mı elektronik yayın mı geliştirilmeli- desteklenmeli tartışmaları süregelirken  mobil yayıncılık aksamayan bir hızla gelişmeye devam ediyor.

Kullanım özellikleri çerçevesinde e-yayın ve m-yayın birbirinden farklı olmakla birlikte  hızlı içerik tüketimi, güncel olma gerekliliği, görsel tasarımın ön planda olması, diğer içerik platformlarıyla ilişkilendirilme gibi ortak özellikler bekleniyor.

Mobil mobil dergiler

Mobil dünya varlık alanını genişledikçe, ona ait içerik alanı da genişliyor. Mobil, dergilerin yayınlandığı mecrayı tarif ettiği gibi, içeriğini de tanımlıyor. Mobil dünyaya ait bildirimler, uygulamalar, ürün hizmet ve kampanyalar, tanıtımlar, ipuçları, çok daha hızlı değişen popüler gündem gibi içerikleri de genel bir kategori olarak tanımlıyor.

Avea Mobil Dergi

Artan akıllı mobil cihazlar, internet kullanımını yer ve zamandan bağımsız olarak yaygınlaştırıyor. Akıllı telefonlarından internet kullanan Avea abonelerinin yüzde 47’si haftanın en az altı günü cepten internet kullanıyor. Avea Mobil Dergi, alanıyla ilgili olarak hizmetleri, kampanyaları, mobil teknoloji gelişmelerini, tanıtımlar, ipuçları, popüler mobil uygulamaların tanıtımları gibi bir içerik sunuyor. Aylık yayınlanan dergi, iPad, iPhone, iPod Touch ve Android tablet ve telefonlar üzerinden 50bin okura ulaştı.

Avea Mobil Dergiyi bir sefer yükleyen kullanıcılar, sonrasında internet bağlantıları aktif olmasa da standart içeriğe istedikleri an ulaşabiliyor. App Store ve Google Play üzerinden  indirilebilen uygulama,  geçmiş tüm sayılarına ücretsiz olarak erişim imkanı sunuyor.

 
ETİKETLER : avea mobil dergi m-dergi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN