Genel 18 ARALIK 2009 / 16:40

Dile kolay

BThaber 750. sayısıyla yine bir yıldönümü yaşıyor.

BThaber 750. sayısıyla yine bir yıldönümü yaşıyor. Bu sayı ile birlikte ben de 16 Ocak 1995’e, BThaber’in ilk sayısına döndüm. Dile kolay, tam 15 yıl olmuş.
BThaber nasıl doğdu derseniz verebileceğim en anlamlı yanıt ‘hızlı doğdu’ olacaktır. ‘Artık sektörümüze bir haftalık yayın kazandırmanın zamanıdır’ kararı aldıktan sonra ortalama 3 aylık bir sürede yayının isminden tasarımına, içeriğinden yayın politikalarına, insan kaynağına kadar her şeyini hayata geçirdik.
Hummalı, geceli-gündüzlü çalışma ne demektir, bunun anlamını o tarihlerde öğrendim. Büyük bir kültür değişimi yaşadık çünkü bugüne kadar aylık yayınlar çıkarmış bir ekip bundan sonra haftalık tempoda çalışacaktı. İlk sayı 44 sayfa çıkmıştık ve hazırlık evresinde yazdığımız bütün yazı ve haberleri ilk sayıda kullanmıştık. Sektörümüz bize elbirliğiyle destek verdi, yüreklendirdi.
Sektörümüz bize çok şey öğretti, öğrendiklerimizi BThaber aracılığıyla okurlarımıza ilettik, birbirimizi büyütüp geliştirdik. BThaber’in bugüne gelmesine ve nice 15 yıllara bizi taşıyacak olan tüm katkı verenlere, sonsuz teşekkürlerimizle…
ETİKETLER : Gündem Sayı:750

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics