Genel 30 NİSAN 2018 / 12:52

Disney konuşabilen duvar teknolojisi üretti

Disney, elektronik cihaz yardımıyla insanlarla etkileşime girebilen interaktif duvar teknolojisi geliştirdiğini duyurdu.

Duvarlar da artık teknolojiden nasibini alıyor. Şimdiyse Disney yapay zeka destekli duvar teknolojisi geliştirdiğini açıkladı. Bu yeni duvarlar dokunma ve hareketle etkileşime imkan sunuyor ve doğrudan akıllı cihazlar tarafından da kontrol edilebilecek. Disney, Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki araştırmacılarla ortak bir çalışma yürüterek “Wall ++” isimli yapay zeka destekli ve geniş ölçekli algılama sistemine sahip duvarlar geliştirdi. Kullanıcılarıyla interaktif iletişime geçebilen bu duvarlara dokunduğunuzda değiştiğini fark edebilir hatta gizli kapılardan içeriye girme imkanını bulabilirsiniz.

Wall ++, yayılan elektronik sinyalleri kablosuz olarak izleme ve çeşitli cihazlardan gönderilen komutları algılama yeteneğine sahip. Bu duvarlar, içerisine gizli bir şeyler saklamak için oldukça büyük potansiyele sahipler.

Duvarlar kullanıcılarına iletkenlik özelliği içeren özel bir boyayla boyandıktan sonra Wall ++ özelliği göstermeye başlıyorlar. Bu özel boyanın fiyatıysa metrekare başına 20 dolar. Ayrıca kullanıcılarına hayal ettikleri birçok şeyi sunabilen duvarlar için özel sensörlerinde kullanılması gerekiyor. Henüz bu teknoloji için toplam net maliyet için bir açıklama yapılmadı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics