Genel 21 OCAK 2013 / 08:22

Doküman yönetimi şirketlere nefes aldırıyor

Doküman yönetim sistemleri doğru kullanıldığında şirketlerin gelecekteki sigortası oluyor. Doküman yönetimindeki detaylar dosyamızda.

Doküman yönetim sistemleri doğru kullanıldığında şirketlerin gelecekteki sigortası oluyor.Doküman yönetim sistemleri bugün hemen her ölçekteki şirketin kullanması gereken sistemler. Bu sistemlere geçip kullanmaya başlayan şirketlerin işlerinde fark yarattığı ve kullanmayan şirketlerin de bir adım önüne geçtiği bir gerçek.

Dünyada doküman yönetim sistemleri tarafındaki eğilim gelişmiş ülkelerde neredeyse tamamlanmış durumda. Ülkemizdeyse bu dönüşüm büyük çaplı şirketlerin yatırım yaptığı KOBİ’lerin ise geride durduğu bir kavram. Ülkemizde de şirketler gelişen sistemler sayesinde işlerini daha üst seviyelere taşımanın yolunu buldu. Doküman yönetim sistemi konusunda büyük ölçekli şirketler dünyayla paralel olarak dönüşümlerini çoktan tamamlamışken Türk ekonomisinin lokomotifi sayılan KOBİ seviyesindeki şirketler ilk adımı atma konusunda çekingen davranıyor.
Kurumsal hafızanın oluşmasında da doküman yönetim sistemlerinin çok önemli bir yer var. Ancak ekonomik krizlerle boğuşan KOBİ’lerin kurumsallaşmadan öte karlı olmaya odaklanması, henüz kurumsallaşmanın karlılık demek olacağını anlamamış olması da hem üretici hem de bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin yeterli çabayı gösterememesine bağlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:905

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN