Genel 26 ARALIK 2017 / 16:45

Dokunmatik Isıcam Kioskları ile doğru ürüne hızlı ulaşım…

Şişecam Düzcam, müşterilerinin doğru ürüne kolayca ve kısa sürede ulaşabilmelerini sağlayan Dokunmatik Kiosk Projesi’ni hayata geçirdi. Şirket, bu projeyi Sistem 9 ile birlikte gerçekleştirdi. Şişecam Topluluğu BT Teknoloji Geliştirme Uzmanı Neslihan Erdoğan, projenin detayları ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

 

Dokunmatik Kiosk projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dokunmatik Kiosk Projesi, Şişecam Düzcam tarafından hayata geçirilen, müşterilerin doğru ürüne kolayca ve kısa sürede ulaşmasını sağlamayı amaçlayan bir projedir. Kiosk kullanımı ile hedefimiz, müşterilerimizin Isıcam Sistemleri ürün ailesi içinde ihtiyacına uygun ürünü kolaylıkla bulmasını sağlamaktır. Kiosklarda yer alan Isıcam Seçim Sihirbazı uygulamasına, enerji tasarrufu sağlayan nitelikli Isıcam Sistemleri ürünlerimizin (Isıcam Sistemleri S ve K Serisi) kullanımının yaygınlaştırılması, PVC doğrama firmalarının tüketicileri ihtiyaçları doğrultusunda doğru ürüne yönlendirebilmeleri ve nihai tüketicilerin beklentileri doğrultusunda doğru ürünü seçebilmeleri için hem mobil platformlarda hem de web üzerinden ayrıca ulaşılabilmektedir.

 

Dokunmatik kioskların markanıza katkıları neler oldu ? (hizmetlerinize olan taleplere etkileri, maliyetlerinizdeki azalan kalemler, basılı metaryeller vb.)

Şişecam Düzcam,33 ilde 100 PVC doğrama firmasında hizmete sunduğu dokunmatik özellikli Isıcam Kioskları ile tüketicilerin ürünler hakkında doğrudan bilgi edinebilmesi için uygun ortamı oluşturmuş oldu. Dokunmatik Isıcam Kioskları, PVC doğrama bayilerinin müşterilerine; Isıcam ürün ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi alma imkanı ve ürünlerin görsel olarak tanıtılması için de kolaylık sağlamıştır. Kiosklar,Isıcam Seçim Sihirbazı uygulamasının yanısıra, Isıcam filmleri, katalog ve broşürlerine de bir tıkla erişim imkanını getirmiştir. Ürün tanıtım materyallerinin interaktif olarak kiosk üzerinde yer alması cam ihtiyacı olan müşteriler açısından oldukça ilgi çekici olmuş ve nihai tüketicilerin kiosklar vasıtasıyla ürünlerimizle buluşmasını sağlamıştır. Basılı materyal ihtiyacı da doğal olarak azalmıştır. Proje, bu açıdan bağlı olduğumuz Şişecam Topluluğu’nun çevre ve sürdürülebilirlik politikasıyla da örtüşmektedir.

 

Toplam kaç adet kiosk aktif durumda, şehir sayısı vb. detaylardan bahseder misiniz? İleriye yönelik düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Kiosklar bugün 33 ilde, 100 PVC doğrama firmasının showroom’unda tüketicinin doğru ürüne ulaşmasını sağlamaktadır. 2018 yılında da bu sayının ihtiyaç oranında artırılması planlanmaktadır.

 

Isıcam Seçim sihirbazı ile tam olarak gerçekleştirilmek istenen neydi ve şu an amacına ulaştığını düşünüyor musunuz?

Bu uygulama ile “Daha az ödeyerek daha iyi ısınmak ister misiniz ?”, “Evinizde yaz sıcağından bunalıyor musunuz ?”, “Yazın klima kullanıyor musunuz ?”, “Güvenlik ihtiyacınız var mı ?” ve “Gürültüden rahatsız mısınız ?” sorularına cevap vererek oturduğunuz bölgeye ve ihtiyaçlarınıza en uygun Isıcam ürününü seçebilir, size en yakın Isıcam Yetkili Üreticisine ulaşarak ürünü temin edebilirsiniz. “Bize ulaşın” bölümünden,uzman teknik personelimize her türlü soru ve sorununuzu ileterek destek alabilirsiniz.

Uygulamamızın hayata geçmesi sonrasında nitelikli Isıcam ürünlerimizin (Isıcam Sistemleri S ve K Serisi) kullanımında gözle görülür artışlar yaşanmış, ziyaret edilen PVC doğrama firmalarından uygulamamızın kullanım kolaylığı ile ürün tavsiye süreçlerini kolaylaştırdığı konusunda olumlu geri dönüşler alınmıştır. Şişecam Düzcam’ın ilk mobil uygulaması olan Isıcam Seçim Sihirbazı özellikle PVC doğrama firmaları tarafından hızla benimsenerek çok kısa bir zamanda 5.000 yükleme sayısına ulaşmıştır.

-Sistem 9 hizmetlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Anahtar teslim çözümler üretmesinin şirketinize katkıları hakkında söz eder misiniz?

Sistem 9 ile ‘’Kurumsal TV’’ ve ‘’Kiosk’’ projelerinde beraber çalışma fırsatı bulduk. Sistem 9 yeniliklere açık ve tecrübeli uzman ekibi ile anahtar teslim çözümler üreten bir firma. Beraber çalıştığımız konularda firmanın uzman ekibi ile projenin hayata geçme süresinin kısalması bizim açımızdan olumlu olarak değerlendirilmektedir. Destek sürecinde taleplerimize hızlı geri dönüşler almak da bizim için artı bir özellik oldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics