Genel 18 HAZİRAN 2018 / 13:11

Dünyanın en büyük Otomotiv Grubu, gelecek için kararlı adımlar atmaya hazırlanıyor

Renault - Nissan - Mitsubishi; dünyanın en büyük otomotiv ittifakıni gerçekleştirdi. Yıllık elde edilen ortak kazancın, 2016 yılında 5 milyar Avro'dan 5,7 milyar Avro'ya %14 oranında arttığını duyurdu.

İttifak üyeleri tarafından gerçekleştirilen ekonomik raporlar, 2017 yılı için toplam 10.6 milyondan fazla araç satıldığını gösteriyor. Bu şirketlerin oluşturduğu ittifak, binek otomobil ve hafif ticari araçlar açısından dünyanın en büyük otomobil grubu haline geldi.

Renault-Nissan-Mitsubishi Başkanı Carlos Ghosn: “İttifak, her üye şirketin büyümesi ve kârı üzerinde doğrudan, olumlu bir etki yaptı. İttifak, 2017 yılında, ilk tam sinerji yılının gelirini elde eden Mitsubishi Motors’un da bulunduğu üç şirketin tamamının performansını büyük ölçüde artırdı. İttifak, ortak tesislerin ve ortak araç platformlarının daha fazla kullanılması, teknolojinin paylaşılması ve hem olgun hem de gelişmekte olan pazarlarda birlikte var olmamız sayesinde birleşmeyi hızlandırıyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda sinerjilerimizi artırmayı umuyoruz. 2022 yılının sonuna kadar 10 milyar Avro’nun üzerindeki sinerji hedefimizi bir kez daha pekiştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

İttifak, bu iş birliğinin orta vadeli planı kapsamında, 2022 yılının sonuna kadar 14 milyondan fazla aracın satılacağını düşünüyor.İttifak üyesi şirketler, birleştirilmiş mühendislik işlevi sayesinde, AR-GE maliyetlerini ve yatırımlarını paylaşıyor. Rekabet güçlerini arttıran bu hareketle,Nissan ve Mitsubishi Motors, geçen yıl güçlerini birleştirerek yeni nesil Kei otomobillerini geliştirmişti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics