Genel 03 ARALIK 2013 / 12:12

E-kitapta vergi indirimi

Elektonik kitapların KDV'si yüzde 18'den yüzde 8'e indirildi. 2 Aralık itibariyle yürürlüğe giren vergi düzenlemesi e-yayıncılığın önünü açacak. Ülkemizde sayısal yayın yapan 500e yakın yayıncı var.
E- kitap satışları, yayıncıları, bütçesi, araçları hatta yayın mecraları da artıyor. Gelişmekte olan bir ülke olmamıza ve kişi başına düşen geliş seviyemizin oldukça düşük olmasına karşın en yeni akıllı cihazlara oldukça düşkünüz. Dolayısıyla e-yayıncılığın ilk öncülü olan elektronik cihaz yaygınlığı ülkemizde oldukça iyi durumda. Korsan ve kopyalama gibi kötü niyetli kullanımlar ve yazılım korsanlığının güvenlik tedbirleriyle en az paralel hızda geliştiğini düşünürsek, e-yayıncıların rehavete kapılmamaları ve haklarını korumak için sanal güvenliğe gereken özeni göstermeleri gerekiyor.
ETİKETLER : e-kitap

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN