Genel 02 TEMMUZ 2014 / 14:00

E-pazaryerleri de ödeme alacak

iyzico Platform, pazaryeri bazlı e-ticaret sitelerinin ödeme almasını sağlıyor.  Türkiye’de yakın zamanda yürürlülüğe giren 6493 nolu “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu”na göre artık satıcı, hizmet verenler ile tüketicileri buluşturan pazar yeri tabanlı e-ticaret siteleri ödeme hizmeti sunamıyor. Bu kapsamda iyzico’nun  yeni çözümü olan iyzico Platform, kanunlar paralelinde küresel standarlarda geliştirdiği yeni servisi ile pazaryeri konumundaki e-ticaret şirketlerine önemli bir çözüm sunuyor.

Pazar yeri bazlı siteden hizmet alan son kullanıcı, kredi kartı ile ödeme yaptığında para önce doğrudan iyzico hesabına gidiyor. iyzico Platform ise bu parayı sitede hizmet veren üye işyeri ile sitenin kendisi arasında ilgili oranlarda paylaştırıyor. Bu sayede pazar yeri bazlı e-ticaret siteleri sorunsuz ödeme işlemi sağlıyor. Yapılan her bir ödeme için ücret almak da yazılımdaki ödeme işlemi isteğine kolayca eklenen bir parametre ile gerçekleşiyor. Bu ücretler her hafta iyzico Platform kullanan pazar yerinin banka hesabına aktarılıyor. Kredi kartı verileri iyzico’nun PCI-DSS (Payment Card Industry Consortium – Data Secuirty Standart) onaylı altyapısına iletilerek, pazar yeri sitelerinin sunucularına ulaşmıyor ve çift yönlü güvenlik sağlıyor.

Pazar yeri bazlı e-ticaret sitesindeki üye işyerleri, iyzico Platform’a bağlandıktan sonra, son kullanıcının kredi kartından ödeme alabiliyor, taksitli satış yapabiliyor ve iyzico Platform’un uygulama geliştirme arayüzünün sunduğu tüm imkanları kullanabiliyor. Ödeme için iyzico Platform’un siteye gömülü yüzde yüz PCI-DSS uyumlu ödeme ekranı kullanıldığı için de işlemleri uzatacak ekstra trafik engelleniliyor.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics