Genel 12 ARALIK 2013 / 11:58

E-ticaretin anahtarı müşteriyi tanımak

E- ticarette eş zamanlı analitik ve pazarlama hizmetlerini birleştirmek önemli


Mobil ve e-ticaret için özelleştirilmiş gösterge panolarında, ağ genelinde gerçek zamanlı olarak etkinliklerin izlenebilmesi sayesinde dijital pazarlamacılar, kampanyalarının tüm kanallarda nasıl performans gösterdiğini görüntüleme yetisi kazanıyorlar. Müşteriye, ilgili deneyimler sunabilme becerisinin son derece önem kazanırken IBM’in 2013 Pazarlama Araştırması, yetersiz ve tutarsız müşteri deneyimleri nedeniyle kurumların her yıl 83 milyar dolarlık satış kayıpları yaşadığını gözler önüne seriyor.Özellikle şirketlerin  son üç yıldır çevrimiçi reklam satışlarında iki haneli büyüme sağladıkları ve bu büyümenin geçtiğimiz yıl 36,6 milyar doları aştığı bir dönemde bu özellik daha da önem kazanıyor.

 

Dijital Pazarlama Ağı, dijital pazarlama kampanyalarının karmaşık katmanlarını yönetme ve sonuçlarını anlık olarak gözlemleme imkanı tanıyor. IBM’in Akıllı Ticaret girişiminin bir parçası olan IBM Dijital Pazarlama Ağı, pazarlama birimlerinin, kişisel tüketici davranışlarına dayanarak daha tutarlı ve ilgi çekici müşteri deneyimi oluşturmalarına yardımcı olmak için Google Display Network, Doubleclick Search ve Badgeville gibi pazarlama hizmetleriyle gerçek-zamanlı analitiği birleştirme özelliğine sahip.

Altın etiket

IBM Dijital Pazarlama Ağı, bulut genelindeki dijital verileri tüm ilgili teknolojilere gerçek zamanlı olarak bildirmek için tek bir “altın etiket” yaklaşımını kullanıyor ve IBM’in Pazarlama Yöneticileri için geliştirdiği bulut çözümlerinin bir parçası olan IBM Dijital Pazarlama Optimizasyonu ile çalışıyor. Kolay kullanımlı sürükle-bırak arayüzü, bu hizmetleri iki tık gibi kısa bir sürede birbirine bağlıyor. Bu yaklaşım, aynı zamanda her hizmeti özel olarak entegre etme gereksinimini de ortadan kaldırıyor ve siteleri yavaşlatan gereksiz etiketleri yönetme yükünü hafifletiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics