Genel 04 ŞUBAT 2014 / 11:59

E-ticarette güven dönemi

Türkiye’nin çevrimiçi güven platformu GüvenRehberi.com, tüketici arayüzünü açtığını ve Yandex.Market’le işbirliğini duyurdu. Bu hizmet sayesinde internetten yapılan alışverişlerin kalitesi artarken, tüketiciler kendileri için en kârlı seçeneği kolayca bulabilecek.

güvenrehberi.com, Yandex.Market’teki mağaza yorumlarında da yayınlanacağını duyurdu. Bu işbirliği, ile tüketiciler doğru yorumlara ulaşarak alışverişlerinin güvenli olmasını sağlayacak.

Türkiye’de tüketicilerin yaklaşık yüzde 70’i alışveriş yaparken yorumlardan etkileniyor. 800’den fazla mağazaya ev sahipliği yapan Yandex.Market ile doğru yorumun adresi GüvenRehberi.com’un bu işbirliğinin çevrimiçi alışverişe hızlı bir ivme kazandıracağı ve bu yükselişin ülke ekonomisine olumlu yansıyacağı öngörülüyor.

Bir ürün arama servisi olan Yandex.Market, Yandex tarafından indekslenen 800’den fazla çevrimiçi mağazada sunulan 4 milyondan fazla teklifin fiyatları ve çeşitli özelliklerine dair bilgilerin yanı sıra ürünler ve satıcılar hakkındaki müşteri yorumlarını da içeren yeni bir dikey arama servisi. Yandex.Market’in hedefi, kullanıcıların ilgilendikleri ürünleri detaylı bir şekilde arayarak, buldukları seçenekler arasında teknik özellikleri ve fiyatları açısından kendileri için en uygun olanı seçmelerini kolaylaştırmak.

Yandex.Türkiye Arama’dan Sorumlu Ürün Müdürü Zafer Sever konuyla ilgili şunları söyledi: “Güvenrehberi.com, Türkiye'de e-ticaret sitelerine olan güveni arttırmak ve kullanıcıları siteler hakkında doğru bilgilendirebilmek için kurulmuş çok değerli bir girişim. Yandex.Market’in ürün arama özelliğinin en önemli özelliklerden birisi, satış yapan sitelerle ilgili yorumları da sunması ve internet kullanıcılarının doğru tercihler yapabilmesini sağlamak. GüvenRehberi.com’dan gelen yorumlar Yandex.Market içinde tekliflerin sıralanmasında veya markette yer alacak ürün ve/veya satıcının seçimine kadar birçok farklı yerde kullanılıyor. Bu sayede, servisin kalitesi ve kullanıcıların memnuniyetini de artırmayı hedefliyoruz.”

GüvenRehberi.com Kurucu Ortağı Onur Onat ise bu işbirliğiyle ilgili şu yorumda bulundu: “Yandex.Market’le yaptığımız bu işbirliğinin Türkiye’deki ticaret anlayışına önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu girişim, kullanıcılarımızın hem alışveriş kalitesini hem de müşteri memnuniyetini artıracak. Gerek internetten gerekse gerçek mağazalardan alışveriş yapanların bu yorumlara katkıda bulunması, ülkemizin ticaret yaşamının gelişmesi bakımından çok önemli.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics