Genel 12 ARALIK 2013 / 10:15

EMC Xtrem IO'u sundu

EMC, tamamı flash teknolojili sistemi EMC XtremIO’yu satışa sundu. Yeni sistemin benzersiz mimarisi gerçek hayatta kullanılan uygulamalar için tutarlı ve öngörülebilir performansın yanı sıra, daha az gecikme süresi sunuyor.

EMC Gelişmekte Olan Teknoloji Ürünleri Bölümü Başkanı CJ Desai  “Flash teknolojisi kendinden önce gelen teknolojilerin yerini hızla alan önemli bir teknoloji olarak kabul edilmeye devam ediyor. Bu da veri depolama pazarında inanılmaz fırsatlar doğuruyor. Hem fiziksel hem de sanal ortamlarda, gelecek nesil veri merkezi iş yüklerinden doğan performans için büyük talep var.  XtremIO ile bu hızlı büyüyen pazara daha fazla tutarlı ve öngörülebilir performans, daha fazla ölçeklenirlik, daha fazla entegrasyon özelliği ve daha fazla veri hizmeti sağlayan özel bir çözüm sunuyoruz. Daha da önemlisi bunu temeli çok daha sağlam olan bir mimari üzerinde sunuyoruz. Bu da zaman içinde EMC olarak daha fazla katma değere sahip özellikler sunmamıza olanak sağlayacak.”

Flash'a özel veri koruma algortiması

SSD arızalarına karşı koruma için flash’a özel veri koruma algoritması, sürekli çalışır olma özelliği, global veri miktarı azaltma stratejisine uyumluluk ve performans ve kapasitede doğrusal artışlar sunan, ölçeği genişletilebilir çoklu kontrol birimi yer alıyor.

XtremIO’nun mimarisinin tüm bu özellikleri sağlamasının sebebi uyum içinde çalışan dört farklı teknoloji: içerik tabanlı veri yerleştirme; iki aşamalı meta veri motoru; XtremIO Veri Koruma (XDP) ve paylaşımlı meta veri belleği. IDC 2015 senesine kadar söz konusu pazarın 1.2 milyar USD değere ulaşacağını öngörüyor.

EMC’nin doğrudan satış kanalı yoluyla Mart ayında satışına başlanan yeni sistemi, 10 Petabaytlık tekilleştirilmiş etkin veri alanı ile satıldı ve büyük talep gördü.

Önümüzdeki yıl da 20TB modeller bekleniyor

XtremIO, X-Bricks isimli blok yapılarına dayalı ölçeği genişletilebilir bir sistem. Her bir X-Brick 10TB kapasiteyle sunuluyor. 20TB kapasiteli modellerinin de önümüzdeki sene başı itibariyle opsiyonel olarak satışa sunulması bekleniyor. XtremIO sistemleri tek bir XtremIO kümesi içinde satır içi veri tekilleştirme ile tamamen rastgele bir milyon adete kadar IOPS’i (saniye başına giriş çıkış) 250TB’nin üzerinde etkin kapasite ile sunuyor. Tek bir XtremIO kümesi iki kontrol biriminden sekiz kontrol birimine ve maksimum 128 çekirdeğe kadar ölçeklenebiliyor; tüm veri hizmetleri aktif şekilde olan her tür OLTP Veri tabanının, sanal sunucunun ve VDI iş yüklerinin işlemlerini yürütebiliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics