Genel 17 EKİM 2013 / 22:14

EnerjiMetre hayata geçti

Escarus, enerji tüketimi yüksek sektörlere, verimli teknolojiler kullanıldığında elde edilecek tasarrufu göstermek amacıyla Enerji Metre’yi hayata geçirdi.TSKB kuruluşu olan ve çevre-enerji-sürdürülebilirlik konularında danışmanlık hizmeti veren Escarus, sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği EnerjiMetre projesiyle sanayi devlerini enerji yönetimi ve verimliliği konularında bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Verimli teknolojiler kullanıldığında sağlanacak tasarrufları göstermek üzere hazırlanan Enerji Metre, önerilen teknolojinin kullanımında gerçekleşecek toplam enerji tasarrufu, bunun yıllık parasal değeri ve CO2 emisyonunda sağlanan azaltımını hesaplıyor.

Escarus, ilk aşamada, özellikle enerji tüketimi yüksek olan demir-çelik, cam, seramik, çimento, gıda, tekstil ve petrokimya sektörleri için geliştirilen programla potansiyel enerji verimliliği projelerinin paylaşıldığı bir veri bankası oluşturuyor.

Escarus' un araçlarından, enerjimetre'yi kullanacak olan sanayiciler, enerji yönetiminde uyguladıkları yöntemleri ve tüketim bilgilerini girdiklerinde, kendilerine önerilen metodlarla ne kadar enerji tasarrufu sağlayacaklarını kolaylıkla görebilecekler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics