Genel 29 AĞUSTOS 2013 / 14:03

Ethernetten elektrik kullanmak yaygınlaşacak

TP-LINK daha önceden de var olan ancak fazla bilinmeyen ‘Power over Ethernet’ teknolojisini gündeme taşıdı. Ethernet üzerinden elektrik iletmeyi sağlayan poe teknolojisi özellikle kablosuz ağ ürünlerinin kullanımının artması ile önem kazandı.

Ethernet ağı elektrik sağlıyor

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, gerek evlerde gerek kurumlarda her noktada bir kablosuz ağ ürünü kullanılabildiğini söyleyerek, “Elektrik prizi olmayan noktalara bir ürün kurulması gerektiğinde, o noktaya elektrik hattı çekilmesi şart değil. PoE çözümleri ile Ethernet ağını aynı zamanda elektrik hattı olarak da kullanmak mümkün” Örneğin IP kameraların çok farklı noktalarda kullanılabildiğine dikkat çeken Dinçer, “Evlerde ya da işyerlerinde iç ya da dış mekanlara IP kamera kurulabiliyor. Kamera kurulan her yerde elektrik prizi olamıyor. Bu durumlarda PoE destekli bir switch (anahtar) ürünü ağda kullanılıyorsa, Ethernet hattından aynı zamanda güvenli olarak elektrik de iletilebiliyor” diyor. PoE’nin yeni bir teknoloji olmadığını ama çok bilinmediğini vurgulayan Dinçer, yatırım maliyetlerinde tasarruf sağlayan bu teknolojinin daha fazla tanınması gerektiğini ifade ediyor.

Poe teknolojisi çok basit olduğu gibi, gerekli ekipmana ulaşmak da çok kolay. Ürünler, ethernet çözümü sağlayan kurumlardan tedarik edilebilecek. TP-LINK’in PoE teknolojisini desteklediğini belirtiyor. Hem PoE switch’ler ile bu desteklerini sürdürdüklerini hem de uçta kullanılabilecek TP-LINK ürünlerinin (IP kamera, Access point, vb) PoE desteği olduğunu bildiriyor. Tüketicilerin taleplerinin de bu ekonomik teknolojinin yaygınlaşmasını düşündüklerini ifade etti.

 
ETİKETLER : ethernet tplınk

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics