Genel 21 HAZİRAN 2018 / 13:59

Facebook'tan yeni arama motoru: Brand Collabs

Facebook, geçtiğimiz aylarda Cambridge Analytica skandalıyla gündeme gelmiş, kullanıcılarından büyük tepki toplamıştı. Şirket, yeni girişimlerde bulunmaya ve eski günlerine dönmeyi amaçlıyor. Bu sepeple Facebook yeni arama motoru olan Brand Collabs'ı yayınladı.

Geçtiğimiz  Mayıs ayında ilk defa duyurulan ve incelenen Facebook'un Influencer Marketing arama motoru, bugün itibariyle yayınladı. Brand Collabs ismiyle anılacak olan arama motoru, reklam vermek isteyen kişilerin kanaat önderleri ile iletişimini kolaylaştırmak için tasarlanmış.

Alanında profesyonelleşmiş kişiler için oldukça işlevsel olan uygulama sayesinde, reklam veren kişiler, diğer kişilerin geçmiş çalışmalarını, takipçilerinin özelliklerini ve istatistiklerini görebilecekler. Ayrıca içeriik üretenler, bu arama motoru sayesinde yeni kişiler ile tanışıp yeni anlaşmalar yapabilecek.

Hedef kitlenin ihtiyaçlarına göre üretilecek içerikler, müşterilerin ilgi alanlarına, cinsiyetine ve medeni durumlarına göre şekillenecek. Yeni arama motorunun piyasaya sürülmesinin ardından Facebook, yeni reklam modellerini de tanıttı.

Ad Breaks, Patreon-Style Subscriptions, Top Fan Badges ve Rights Manager adı verilen bu reklam modelleri, çeşitli konularda kullanıcılara yardımcı olmak için hizmet verecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics